PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1998 | 78 | 1 | 29-34
Tytuł artykułu

Squares in Lucas sequenceshaving an even first parameter

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Rocznik
Tom
78
Numer
1
Strony
29-34
Opis fizyczny
Daty
wydano
1998
otrzymano
1997-12-30
Twórcy
  • Department of Mathematics, Queen's University Kingston, Ontario, Canada, K7L 3N6
  • Department of Mathematics and Computer Science, University of Missouri-St. Louis, St. Louis, Missouri 63121 U.S.A.
Bibliografia
  • [1] J. H. E. Cohn, Squares in some recurrent sequences, Pacific J. Math. 41 (1972), 631-646.
  • [2] W. Ljunggren, Über die unbestimmte Gleichung $Ax^2-By^4=C$, Arch. Math. Naturvid. 41 (1938), 3-18.
  • [3] W. Ljunggren, Zur Theorie der Gleichung $x^2+1=Dy^4$, Avh. Norske Vid. Akad. Oslo. I, No. 5 (1942), 1-26.
  • [4] W. Ljunggren, New propositions about the indeterminate equation ${x^n-1}\over{x-1}=y^q$, Norske Mat. Tidskr. 25 (1943), 17-20.
  • [5] L. J. Mordell, Diophantine Equations, Pure Appl. Math. 30, Academic Press, London, 1969.
  • [6] A. Pethő, Perfect powers in second order linear recurrences, J. Number Theory 15 (1982), 5-13.
  • [7] P. Ribenboim, The Book of Prime Number Records, Springer, New York, 1989.
  • [8] P. Ribenboim and W. L. McDaniel, The square terms in Lucas sequences, J. Number Theory 58 (1996), 104-123.
  • [9] N. Robbins, Some identities and divisibility properties of linear second-order recursion sequences, Fibonacci Quart. 20 (1982), 21-24.
  • [10] A. Rotkiewicz, Applications of Jacobi's symbol to Lehmer's numbers, Acta Arith. 42 (1983), 163-187.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-cmv78z1p29bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.