PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1998 | 77 | 2 | 305-313
Tytuł artykułu

General local cohomology modules and Koszul homology modules

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Rocznik
Tom
77
Numer
2
Strony
305-313
Opis fizyczny
Daty
wydano
1998
otrzymano
1997-03-20
poprawiono
1998-01-07
Twórcy
  • Institute for Studies in Theoretical Physics and Mathematics P.O. Box 19395-1795 Tehran, Iran
autor
  • Institute for Studies in Theoretical Physics and Mathematics P.O. Box 19395-1795 Tehran, Iran
Bibliografia
  • [1] M. H. Bijan-Zadeh, Torsion theories and local cohomology over commutative Noetherian rings, J. London Math. Soc. 19 (1979), 402-410.
  • [2] M. H. Bijan-Zadeh, A common generalization of local cohomology theories, Glasgow Math. J. 21 (1980), 173-181.
  • [3] M. H. Bijan-Zadeh, Modules of generalized fractions and general local cohomology modules, Arch. Math. (Basel) 48 (1987), 58-62.
  • [4] W. Bruns and J. Herzog, Cohen-Macaulay Rings, Cambridge Stud. Adv. Math. 39, Cambridge Univ. Press, Cambridge, 1993.
  • [5] E. S. Golod, Modules of generalized fractions, Koszul complex, and local cohomology, Vestnik Moskov. Univ. Ser. I Mat. Mekh. 1986, no. 6, 7-13, 86 (in Russian); English transl.: Moscow Univ. Math. Bull. 41 (1986), no. 3, 6-13.
  • [6] M. A. Hamieh and R. Y. Sharp, Krull dimension and generalized fractions, Proc. Edinburgh Math. Soc. 28 (1985), 349-353.
  • [7] U. Nagel and P. Schenzel, Cohomological annihilators and Castelnuovo-Mumford regularity, in: Commutative Algebra: Syzygies, Multiplicities, and Birational Algebra (South Hadley, Mass., 1992), Contemp. Math. 159, Amer. Math. Soc., Providence, R.I., 1994, 307-328.
  • [8] L. O'Carroll, On the generalized fractions of Sharp and Zakeri, J. London Math. Soc. (2) 28 (1983), 417-427.
  • [9] J. Rotman, An Introduction to Homological Algebra, Academic Press, New York, 1979.
  • [10] P. Schenzel, N. V. Trung und N. T. Cuong, Verallgemeinerte Cohen-Macaulay-Moduln, Math. Nachr. 85 (1978), 57-73.
  • [11] R. Y. Sharp and H. Zakeri, Modules of generalized fractions, Mathematika 29 (1982), 32-41.
  • [12] R. Y. Sharp and H. Zakeri, Local cohomology and modules of generalized fractions, ibid., 296-306.
  • [13] J. Stückrad and W. Vogel, Buchsbaum Rings and Applications, Deutscher Verlag der Wiss., Berlin, 1986.
  • [14] H. Zakeri, Modules of generalized fractions and their application in commutative algebra, Ph.D. thesis, University of Sheffield, 1982.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-cmv77z2p305bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.