PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1998 | 77 | 1 | 141-145
Tytuł artykułu

On the metric theory of continued fractions

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Rocznik
Tom
77
Numer
1
Strony
141-145
Opis fizyczny
Daty
wydano
1998
otrzymano
1997-11-03
poprawiono
1997-12-12
Twórcy
autor
  • Institute of Mathematics, Polish Academy of Sciences, Śniadeckich 8, 00-950 Warszawa, Poland
autor
  • Department of Electrical Engineering, University of Kinki, Iizuka, Fukuoka 820, Japan
autor
  • Institute of Mathematics, Polish Academy of Sciences, Śniadeckich 8, 00-950 Warszawa, Poland
Bibliografia
  • [1] P. Kargaev and A. Zhigljavsky, Asymptotic distribution of the distance function to the Farey points, J. Number Theory 65 (1997), 130-149.
  • [2] E. Landau, Handbuch der Lehre von der Verteilung der Primzahlen, reprint Chelsea, 1953.
  • [3] J. Lehner and M. Newman, Sums involving Farey fractions, Acta Arith. 15 (1969), 181-187.
  • [4] B. A. Venkov, Elementary Number Theory, Wolters-Noordhoff, 1970.
  • [5] A. Walfisz, Weylsche Exponentialsummen in der neueren Zahlentheorie, Deutscher Verlag Wiss., Berlin, 1963.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-cmv77z1p141bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.