PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1998 | 76 | 1 | 85-98
Tytuł artykułu

Chain conditions in modular lattices

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Rocznik
Tom
76
Numer
1
Strony
85-98
Opis fizyczny
Daty
wydano
1998
otrzymano
1997-03-04
poprawiono
1997-07-02
Twórcy
  • Departamento de Matemática, Universidade de Lisboa, 1699 Lisboa Codex, Portugal
  • Department of Mathematics, University of Glasgow, Glasgow G12 8QW, Scotland, U.K.
Bibliografia
  • [1] T. Albu and P. F. Smith, Localization of modular lattices, Krull dimension, and the Hopkins-Levitzki theorem (I), Math. Proc. Cambridge Philos. Soc. 120 (1996), 87-101.
  • [2] T. Albu and P. F. Smith, Localization of modular lattices, Krull dimension, and the Hopkins-Levitzki theorem (II), Comm. Algebra 25 (1997), 1111-1128.
  • [3] I. S. Alkhazzi, Modules, lattices and their direct summands, thesis, University of Glasgow 1992.
  • [4] I. S. Alkhazzi and P. F. Smith, Modules with chain conditions on superfluous submodules, Comm. Algebra 19 (1991), 2331-2351.
  • [5] F. W. Anderson and K. R. Fuller, Rings and Categories of Modules, Springer, 1992.
  • [6] K. R. Goodearl, Singular Torsion and the Splitting Properties, Mem. Amer. Math. Soc. 124 (1972).
  • [7] P. Grzeszczuk, The Goldie dimension of some extensions of modular lattices, in: Contemp. Math. 131, Part 3, Amer. Math. Soc., 1992, 111-119.
  • [8] P. Grzeszczuk and E. R. Puczyłowski, On Goldie and dual Goldie dimensions, J. Pure Appl. Algebra 31 (1984), 47-54.
  • [9] B. Lemonnier, Déviation des ensembles et groupes abéliens totalement ordonnés, Bull. Sci. Math. 96 (1972), 289-303.
  • [10] C. Năstăsescu and F. van Oystaeyen, Dimensions of Ring Theory, Reidel, 1987.
  • [11] E. R. Puczyłowski, On finiteness conditions of modular lattices, preprint.
  • [12] P. F. Smith, Modules with many direct summands, Osaka J. Math. 27 (1990), 253-264.
  • [13] O. Zariski and P. Samuel, Commutative Algebra, Vol. I, Van Nostrand, 1958.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-cmv76z1p85bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.