PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1997 | 74 | 1 | 157-165
Tytuł artykułu

On Pascal's triangle modulo $p^2$

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Rocznik
Tom
74
Numer
1
Strony
157-165
Opis fizyczny
Daty
wydano
1997
otrzymano
1996-06-27
poprawiono
1997-01-02
Twórcy
  • Department of Mathematics, Canisius College, Buffalo, New York 14208, U.S.A.
  • Department of Mathematics and Statistics, Okanagan University College, Kelowna, British Columbia, Canada V1V 1V7
  • Department of Mathematics and Statistics, Carleton University Ottawa, Ontario Canada K1S 5B6
Bibliografia
  • [1] K. S. Davis and W. A. Webb, Pascal's triangle modulo 4, Fibonacci Quart. 29 (1991), 79-83.
  • [2] E. Hexel and H. Sachs, Counting residues modulo a prime in Pascal's triangle, Indian J. Math. 20 (1978), 91-105.
  • [3] J. G. Huard, B. K. Spearman and K. S. Williams, Pascal's triangle (mod 9), Acta Arith. 78 (1997), 331-349.
  • [4] G. S. Kazandzidis, Congruences on the binomial coefficients, Bull. Soc. Math. Grèce (N.S.) 9 (1968), 1-12.
  • [5] E. Lucas, Sur les congruences des nombres eulériens et des coefficients différentiels des fonctions trigonométriques, suivant un module premier, Bull. Soc. Math. France 6 (1877-8), 49-54.
  • [6] D. Singmaster, Notes on binomial coefficients I - a generalization of Lucas' congruence, J. London Math. Soc. (2) 8 (1974), 545-548.
  • [7] W. A. Webb, The number of binomial coefficients in residue classes modulo p and $p^2$, Colloq. Math. 60/61 (1990), 275-280.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-cmv74i1p157bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.