PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1997 | 73 | 1 | 25-33
Tytuł artykułu

Universalité forte pour les sous-ensembles totalement bornés. Applications aux espaces $C_{p}(X)$

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
FR
Abstrakty
Słowa kluczowe
Rocznik
Tom
73
Numer
1
Strony
25-33
Opis fizyczny
Daty
wydano
1997
otrzymano
1996-04-01
Twórcy
autor
  • Department of Mathematics, Lviv University, Universytetska 1, Lviv, 290602, Ukraine
autor
  • Université Paris VI, UFR 920, Boîte courrier 172, 4, Place Jussieu, 75252 Paris Cedex 05, France
Bibliografia
  • [1] T. Banakh and R. Cauty, Interplay between strongly universal spaces and pairs, preprint.
  • [2] C. Bessaga and T. Dobrowolski, Affine and homeomorphic embeddings into $l^2$, preprint.
  • [3] M. Bestvina and J. Mogilski, Characterizing certain incomplete infinite-dimen- sional absolute retracts, Michigan Math. J. 33 (1986), 291-313.
  • [4] R. Cauty, Une famille d'espaces préhilbertiens σ-compacts ayant la puissance du continu, Bull. Polish Acad. Sci. Math. 40 (1992), 41-43.
  • [5] R. Cauty, Indépendance linéaire et classification topologique des espaces normés, Colloq. Math. 66 (1994), 243-255.
  • [6] R. Cauty, T. Dobrowolski and W. Marciszewski, A contribution to the topological classification of the spaces $C_p(X)$, Fund. Math. 142 (1993), 267-301.
  • [7] J. Dijkstra, T. Grilliot, D. Lutzer and J. van Mill, Function spaces of low Borel complexity, Proc. Amer. Math. Soc. 94 (1985), 703-710.
  • [8] T. Dobrowolski, Extending homeomorphisms and applications to metric linear spaces without completeness, Trans. Amer. Math. Soc. 313 (1989), 753-784.
  • [9] T. Dobrowolski, W. Marciszewski and J. Mogilski, On topological classification of function spaces $C_p(X)$ of low Borel complexity, ibid. 328 (1991), 307-324.
  • [10] T. Dobrowolski and J. Mogilski, Sigma-compact locally convex metric linear spaces universal for compacta are homeomorphic, Proc. Amer. Math. Soc. 78 (1982), 653-658.
  • [11] T. Dobrowolski and J. Mogilski, Problems on topological classification of incomplete metric spaces, in: Open Problems in Topology, J. van Mill and G. M. Reed (eds.), Elsevier, Amsterdam, 1990, 409-429.
  • [12] W. Marciszewski, On topological embeddings of linear metric spaces, preprint.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-cmv73i1p25bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.