PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1997 | 72 | 1 | 39-51
Tytuł artykułu

On a theorem of P. S. Aleksandrov

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Rocznik
Tom
72
Numer
1
Strony
39-51
Opis fizyczny
Daty
wydano
1997
otrzymano
1995-11-28
poprawiono
1996-04-01
Twórcy
  • Institute of Mathematics, Warsaw University at Białystok, Akademicka 2, 15-267 Białystok 1, Poland
Bibliografia
  • [1] P. Alexandroff [P. S. Aleksandrov], Dimensionstheorie. Ein Beitrag zur Geometrie der abgeschlossenen Mengen, Math. Ann. 106 (1932), 161-238.
  • [2] D. P. Bellamy and J. A. Kennedy, Factorwise rigidity of products of pseudo-arcs, Topology Appl. 24 (1986), 197-205.
  • [3] C. H. Dowker, Mapping theorems for non-compact spaces, Amer. J. Math. 69 (1947), 200-242.
  • [4] R. Engelking, General Topology, Monografie Mat. 60, PWN-Polish Scientific Publishers, 1977.
  • [5] R. Engelking, Dimension Theory, PWN-Polish Scientific Publishers, North-Holland, 1978.
  • [6] J. Grispolakis and E. D. Tymchatyn, On confluent mappings and essential mappings - a survey, Rocky Mountain J. Math. 11 (1981), 131-153.
  • [7] N. Hadjiivanov, On products of continua, C. R. Acad. Bulg. Sci. 31 (1978), 1241-1244 (in Russian).
  • [8] W. Holsztyński, Universality of mappings onto the products of snake-like spaces. Relation with dimension, Bull. Acad. Polon. Sci. 16 (1968), 161-167.
  • [9] W. Holsztyński, Universality of the product mappings onto products of $I^n$ and snake-like spaces, Fund. Math. 64 (1969), 147-155.
  • [10] W. Holsztyński, Universal mappings and a relation to the stable cohomology groups, Bull. Acad. Polon. Sci. 18 (1970), 75-79.
  • [11] Z. Karno, On ω-essential mappings onto manifolds, Fund. Math. 137 (1991), 97-105.
  • [12] J. Krasinkiewicz, Essential mappings onto products of manifolds, in: Geometric and Algebraic Topology, Banach Center Publ. 18, PWN-Polish Scientific Publishers, 1986, 377-406.
  • [13] K. Lorentz, On products of essential mappings onto intervals, Bull. Polish Acad. Sci. Math. 36 (1988), 403-407.
  • [14] S. Mardešić and J. Segal, Shapes of compacta and ANR-systems, Fund. Math. 72 (1971), 41-59.
  • [15] S. Mardešić and J. Segal, Shape Theory, North-Holland, Amsterdam, 1982.
  • [16] K. Morita, Čech cohomology and covering dimension for topological spaces, Fund. Math. 87 (1975), 31-52.
  • [17] K. Morita, The Hopf extension theorem for topological spaces, Houston J. Math. 1 (1975), 121-129.
  • [18] E. H. Spanier, Algebraic Topology, Springer, New York, 1966.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-cmv72i1p39bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.