PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1995 | 68 | 2 | 171-177
Tytuł artykułu

A note on the integer solutions ofhyperelliptic equations

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Rocznik
Tom
68
Numer
2
Strony
171-177
Opis fizyczny
Daty
wydano
1995
otrzymano
1993-04-26
Twórcy
autor
  • Department of Mathematics, Zhanjiang Teacher's College, P.O. Box 524048, Zhanjiang, Guangdong, P.R. China
Bibliografia
  • [1] A. Baker, Bounds for the solutions of the hyperelliptic equation, Proc. Cambridge Philos. Soc. 65 (1969), 439-444.
  • [2] L.-K. Hua, Introduction to Number Theory, Springer, Berlin, 1982.
  • [3] C. Ko, On the diophantine equation $x^2=y^n+1$, xy ≠ 0, Sci. Sinica 14 (1964), 457-460.
  • [4] V. A. Lebesgue, Sur l'impossibilité, en nombres entiers, de l'équation $x^m=y^2+1$, Nouv. Ann. Math. (1) 9 (1850), 178-181.
  • [5] W. J. LeVeque, On the equation $y^m=f(x)$, Acta Arith. 9 (1964), 209-219.
  • [6] W. Ljunggren, Noen setninger om ubestemte likninger av formen $(x^n-1)/(x-1) =y^q$, Norsk. Mat. Tidsskr. 25 (1943), 17-20.
  • [7] H. L. Montgomery and R. C. Vaughan, The order of magnitude of mth coefficients of cyclotomic polynomials, Glasgow Math. J. 27 (1985), 143-159.
  • [8] J. Riordan, Introduction to Combinatorial Analysis, Wiley, 1958.
  • [9] A. Rotkiewicz and W. Złotkowski, On the diophantine equation $1+p^α_1+... ... +p^α_k=y^2$, in: Number Theory, Vol. II (Budapest 1987), North-Holland, Amsterdam, 1990, 917-937.
  • [10] V. G. Sprindžuk, Hyperelliptic diophantine equation and class numbers of ideals, Acta Arith. 30 (1976), 95-108 (in Russian).
  • [11] P. G. Walsh, A quantitative version of Runge's theorem on diophantine equations, Acta Arith. 62 (1992), 157-172.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-cmv68i2p171bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.