PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1995 | 68 | 1 | 25-38
Tytuł artykułu

The Dugundji extension theorem and extension degree

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Rocznik
Tom
68
Numer
1
Strony
25-38
Opis fizyczny
Daty
wydano
1995
otrzymano
1993-10-08
poprawiono
1994-03-15
Twórcy
autor
  • Department of Information, Waseda University, Tokyo, 169 Japan
Bibliografia
  • [1] R. F. Arens, Extension of functions on fully normal spaces, Pacific J. Math. 2 (1952), 11-22.
  • [2] R. F. Arens and J. Eells, Jr., On embedding uniform topological spaces, ibid. 6 (1956), 397-403.
  • [3] R. H. Bing, Concerning hereditarily indecomposable continua, ibid. 1 (1951), 43-51.
  • [4] C. R. Borges, Are EC-spaces AE(metrizable)?, Colloq. Math. 62 (1991), 135-143.
  • [5] R. Cauty, Un espace métrique linéaire qui n'est pas un rétracte absolu, Fund. Math. 146 (1994), 85-99.
  • [6] C. O. Christenson and W. L. Voxman, Aspects of Topology, Dekker, New York, 1977.
  • [7] J. Dugundji, An extension of Tietze's Theorem, Pacific J. Math. 1 (1951), 353-367.
  • [8] J. Dugundji, Topology, Allyn and Bacon, Boston, 1966.
  • [9] K. Eda, Free σ-products and noncommutatively slender groups, J. Algebra 148 (1992), 243-263.
  • [10] K. Eda and K. Sakai, A factor of singular homology, Tsukuba J. Math. 15 (1991), 351-387.
  • [11] R. Engelking, General Topology, Heldermann, Berlin, 1989.
  • [12] M. I. Graev, Free Topological Groups, Izv. Akad. Nauk SSSR Ser. Mat. 12 (1948), 279-324 (in Russian); English transl.: Amer. Math. Soc. Transl. 8, 305-364.
  • [13] E. Hewitt and K. Ross, Abstract Harmonic Analysis I, Springer, Berlin, 1963.
  • [14] E. Michael, Some extension theorems for continuous functions, Pacific J. Math. 3 (1953), 789-806.
  • [15] M. G. Tkachenko, On completeness of free abelian topological groups, Soviet Math. Dokl. 27 (1983), 341-345.
  • [16] J. van der Bijl and J. van Mill, Linear spaces, absolute retracts, and the compact extension property, Proc. Amer. Math. Soc. 104 (1988), 942-952.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-cmv68i1p25bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.