PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1993 | 66 | 2 | 283-297
Tytuł artykułu

Cubic norms represented by quadratic sequences

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Rocznik
Tom
66
Numer
2
Strony
283-297
Opis fizyczny
Daty
wydano
1993
otrzymano
1989-12-13
poprawiono
1993-04-15
Twórcy
  • Institute of Mathematics, Warsaw University, Banacha 2, 02-097 Warszawa, Poland
Bibliografia
  • [1] E. Bombieri, J. B. Friedlander and H. Iwaniec, Primes in arithmetic progressions to large moduli. II, Math. Ann. 277 (1987), 361-393.
  • [2] J. M. Deshouillers and H. Iwaniec, Kloosterman sums and Fourier coefficients of cusp forms, Invent. Math. 70 (1982), 219-288.
  • [3] J. Friedlander and H. Iwaniec, Quadratic polynomials and quadratic forms, Acta Math. 141 (1978), 1-15.
  • [4] H. Iwaniec, On sums of two norm from cubic fields, in: Journées de théorie additive des nombres, Univ. de Bordeaux I, 1977, 71-89.
  • [5] H. Iwaniec, Rosser's sieve, Acta Arith. 36 (1980), 171-202.
  • [6] H. Iwaniec, On the greatest prime factor of $n^2+1$, Ann. Inst. Fourier (Grenoble) 32 (4) (1982), 1-11.
  • [7] H. Iwaniec and J. Pomykała, Sums and differences of quartic norms, Mathematika, to appear.
  • [8] J. Pomykała, On the greatest prime divisor of quadratic sequences, Sém. Théorie des Nombres Bordeaux 3 (1991), 361-375.
  • [9] H. J. S. Smith, Report on the theory of numbers, Part III, Report of the British Association for 1861, 292-340; reprinted in: The Collected Mathematical Papers of Henry John Stephen Smith, Vol. I, Chelsea, 1965, 163-228.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-cmv66i2p283bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.