PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1992 | 63 | 1 | 89-105
Tytuł artykułu

Compact 3-manifolds with a flat Carnot-Carathéodory metric

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Rocznik
Tom
63
Numer
1
Strony
89-105
Opis fizyczny
Daty
wydano
1992
otrzymano
1990-02-26
poprawiono
1990-12-17
Twórcy
  • Institute of Mathematics, University of Wrocław, Pl. Grunwaldzki 2/4, 50-384 Wrocław, Poland
Bibliografia
  • [A] L. Auslander, Bieberbach's theorems on space groups and discrete uniform subgroups of Lie groups, Ann. of Math. 71 (1960), 579-590.
  • [G] M. Gromov, Structures métriques pour les variétés riemanniennes, notes de cours rédigées par J. Lafontaine et P. Pansu, Textes Math. 1, CEDIC, Paris 1981.
  • [H] U. Hamenstädt, Zur Theorie von Carnot-Carathéodory Metriken und ihren Anwendungen, Dissertation, Univ. Bonn, 1986, Bonner Math. Schriften 180, 1987.
  • [M] J. Mitchell, On Carnot-Carathéodory metrics, J. Differential Geom. 21 (1985), 35-45.
  • [P] P. Pansu, Métriques de Carnot-Carathéodory et quasiisométries des espaces symétriques de rang un, Ann. of Math. 129 (1989), 1-60.
  • [R] M. S. Raghunathan, Discrete Subgroups of Lie Groups, Springer, Berlin 1972.
  • [V-G] A. M. Vershik and V. Ya. Gershkovich, Nonholonomic problems and the geometry of distributions (in Russian), appendix to the Russian edition of: P. Griffiths, Exterior Differential Systems and Variational Calculus, Nauka, Moscow 1986.
  • [W] J. Wolf, Spaces of Constant Curvature, McGraw-Hill, 1967.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-cmv63i1p89bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.