PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1991 | 62 | 2 | 283-292
Tytuł artykułu

Some indefinite metrics and covariant derivatives of their curvature tensors

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Rocznik
Tom
62
Numer
2
Strony
283-292
Opis fizyczny
Daty
wydano
1991
otrzymano
1990-01-15
poprawiono
1990-03-14
Twórcy
autor
  • Mathematical Institute, Wrocław University, Pl. Grunwaldzki 2/4, 50-384 Wrocław, Poland
Bibliografia
  • [1] T. Adati and T. Miyazawa, On a Riemannian space with recurrent conformal curvature, Tensor (N.S.) 18 (1967), 348-354.
  • [2] M. C. Chaki and B. Gupta, On conformally symmetric spaces, Indian J. Math. 5 (1963), 113-122.
  • [3] A. Derdziński, The local structure of essentially conformally symmetric manifolds with constant fundamental function, I. The elliptic case, Colloq. Math. 42 (1979), 53-81.
  • [4] A. Derdziński, The local structure of essentially conformally symmetric manifolds with constant fundamental function, II. The hyperbolic case, ibid. 44 (1981), 77-95.
  • [5] A. Derdziński and W. Roter, On conformally symmetric manifolds with metrics of indices 0 and 1, Tensor (N.S.) 31 (1977), 255-259.
  • [6] A. Derdziński and W. Roter, Some theorems on conformally symmetric manifolds, ibid. 32 (1978), 11-23.
  • [7] L. P. Eisenhart, Riemannian Geometry, 2nd ed., Princeton University Press, Princeton 1949.
  • [8] V. R. Kaĭgorodov, Structure of the curvature of space-time, in: Problems in Geometry, Itogi Nauki i Tekhniki 14 (1983), 177-204 (in Russian).
  • [9] M. Matsumoto, On Riemannian spaces with recurrent projective curvature, Tensor (N.S.) 19 (1968), 11-18.
  • [10] H. K. Nickerson, On conformally symmetric spaces, Geom. Dedicata 18 (1985), 87-99.
  • [11] K. Nomizu and H. Ozeki, A theorem on curvature tensor fields, Proc. Nat. Acad. Sci. U.S.A. 48 (1962), 206-207.
  • [12] E. M. Patterson, Some theorems on Ricci-recurrent spaces, J. London Math. Soc. 27 (1952), 287-295.
  • [13] W. Roter, On conformally related conformally recurrent metrics, I. Some general results, Colloq. Math. 47 (1982), 39-46.
  • [14] W. Roter, On a class of conformally recurrent manifolds, Tensor (N.S.) 39 (1982), 207-217.
  • [15] W. Roter, On the existence of certain conformally recurrent metrics, Colloq. Math. 51 (1987), 315-327.
  • [16] H. S. Ruse, A. G. Walker and T. J. Willmore, Harmonic Spaces, Edizioni Cremonese, Roma 1961.
  • [17] S. Tanno, Curvature tensors and covariant derivatives, Ann. Mat. Pura Appl. 96 (1973), 233-241.
  • [18] A. G. Walker, On Ruse's spaces of recurrent curvature, Proc. London Math. Soc. 52 (1950), 36-64.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-cmv62i2p283bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.