PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1997 | 40 | 1 | 293-302
Tytuł artykułu

Formal differential geometry and Nambu-Takhtajan algebra

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Rocznik
Tom
40
Numer
1
Strony
293-302
Opis fizyczny
Daty
wydano
1997
Twórcy
  • National Technical University of Ukraine, 37 Peremogy prosp., Kiev, Ukraine
  • National Technical University of Ukraine, 37 Peremogy prosp., Kiev, Ukraine
Bibliografia
  • [1] I. M. Gelfand and Yu. L. Daletsky, Lie Superalgebras and Hamiltonian Operators. Rep. No. 16 Sem. Supermanifolds, Dept. Math. Univ. Stockholm, 1987, 26 p.
  • [2] I. M. Gelfand, Yu. L. Daletskii and B. L. Tsygan, On a Variant of Non-Commutative Differential Geometry. Soviet Math. Dokl. 40 (1990), 2, 422-426.
  • [3] I. M. Gelfand and I. Ya. Dorfman, Hamiltonian operators and algebraic structures connected with them. Funct. anal. appl. 13 (1979), 4, 13-30.
  • [4] I. M. Gelfand and I. Ya. Dorfman, Hamiltonian operators and infinite dimensional Lie algebras. Funct. anal. appl. 15 (1981), 3, 23-40.
  • [5] M. Dubois-Violette, R. Kerner and J. Madore, Noncommutative Differential Geometry of Matrix Algebras. J. Math. Phys. 31 (1990), 2, 316-322.
  • [6] Yu. L. Daletskii and B. L. Tsygan, Operations on Hochschild and Cyclic Complexes. $K$-Theorie, (in print).
  • [7] Yu. L. Daletskii and B. L. Tsygan, Hamoltonian Operators and Hochschild Homology. Funct. anal. appl. 19 (1985), 4, 82-83.
  • [8] A. Cabras and A. M. Vinogradov, Extension of the Poisson Bracket to Differential Forms and Multi-Vector Fields. J. Geom. and Physics, 9 (1992), 75-100.
  • [9] Yu. L. Daletskii and V. A. Kushnirevitch, Poisson and Nijenhuis Brackets for Differential Forms on Non-Commutative Manifold. SFB 237 - Preprint Nr 274, Institut für Mathemetik, Ruhr-Universität-Bochum, September, 1995. 29 p.
  • [10] Y. Nambu, Generalized Hamiltonian Dynamics. Phys. Review D7 (1973), 8, 2405-2412.
  • [11] L. Takhtajan, On Foundation of the Generalized Nambu Mechanics. Commun. Math. Phys. 160 (1994), 295-315.
  • [12] L. Takhtajan, Higher Order Analog of Chevalley-Eilenberg Complex and Deformation theory of $N$-gebras. Algebra and Analysis, 6 (1994), 2, 262-272.
  • [13] Yu. L. Daletskii, Hamiltonian Operators in Graded Formal Calculus of Variations. Funct. anal. appl. 20 (1986), 2, 62-64.
  • [14] B. A. Kupershmidt, Elements of Superintegrable Systems. Reidel, 1987.
  • [15] A. Connes, Géométrie Non Commutative. InterEditions, 1990.
  • [16] S. L. Woronowicz, Differential Calculus on Compact Matrix Pseudogroups (Quantum Groups). Commun. Math. Phys. 122 (1989), 125-170.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-bcpv40z1p293bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.