PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1995 | 32 | 1 | 167-181
Tytuł artykułu

Singularities of the maximum function over a preimage

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Rocznik
Tom
32
Numer
1
Strony
167-181
Opis fizyczny
Daty
wydano
1995
Twórcy
  • Department of Mathematics, Vladimir State Technical University, Gorkii street 87, 600026 Vladimir, Russia
Bibliografia
  • [1] V. I. Arnol'd, On the theory of envelopes, Russian Math. Surveys 31 (3) (1976).
  • [2] V. I. Arnol'd, Singularities in calculus of variations, J. Soviet Math. 27 (1984).
  • [3] V. I. Arnol'd, Catastrophe theory, 2nd ed., Springer, 1988.
  • [4] V. I. Arnol'd, S. M. Gusein-Zade and A. N. Varchenko, Singularities of Differentiable Maps, 1, Birkhäuser, Basel, 1985.
  • [5] V. M. Alekseev, V. M. Tikhomirov and S. V. Fomin, Optimal Control, Nauka, Moscow 1979 (in Russian).
  • [6] L. N. Bryzgalova, Singularities of the maximum of a parametrically dependent function, Functional Anal. Appl. 12 (1977), 50-51.
  • [7] A. A. Davydov, Differential inequalities with locally bounded derivatives, Russian Math. Surveys 45 (4) (1990).
  • [8] J.-P. Dufour, Stabilité simultanée de deux fonctions différentiables, Ann Inst. Fourier (Grenoble), 29 (1) (1979), 263-282.
  • [9] M. Golubitsky and V. Guillemin, Stable Mappings and Their Singularities, Springer, 1973.
  • [10] V. I. Matov, Topological classification of the germs of functions of the maximum and minimax of families of functions in general position, Russian Math. Surveys 37 (4) (1982), 127-128.
  • [11] B. Morin, Formes canoniques des singularités d'une application différentiable, C.R. Acad. Sci. Paris 260 (1965), 5662-5665, 6503-6506.
  • [12] L. S. Pontryagin, On the theory of differential games, Uspekhi Mat. Nauk 21 (4) (1961), 219-274 (in Russian).
  • [13] L. S. Pontryagin, V. G. Boltyanskiĭ, R. V. Gamkrelidze and E. F. Mishchenko, The Mathematical Theory of Optimal Processes, Pergamon Press, New York-Paris 1964.
  • [14] V. M. Zakalyukin, Metamorphoses of fronts, caustics, depending on a parameter; versality of mappings, J. Soviet Math. 27 (1984), 2713-2735.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-bcpv32z1p167bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.