PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1993 | 28 | 1 | 319-326
Tytuł artykułu

Comtrans algebras and their physical applications

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Rocznik
Tom
28
Numer
1
Strony
319-326
Opis fizyczny
Daty
wydano
1993
Twórcy
  • Department of Mathematics, Iowa State University, Ames, Iowa 50011, U.S.A.
Bibliografia
  • [1] M. A. Akivis, Local algebras on a multidimensional three-web, Sibirsk. Mat. Zh. 17 (1976), 5-11 (in Russian); English translation: Siberian Math. J. 17 (1976), 3-8.
  • [2] I. Białynicki-Birula, A new approach to time reflection, Bull. Acad. Polon. Sci. Cl. III 5 (1957), 805-807.
  • [3] O. Chein, H. O. Pflugfelder and J. D. H. Smith (eds.), Quasigroups and Loops: Theory and Applications, Heldermann, Berlin 1990.
  • [4] V. V. Goldberg, Theory of Multicodimensional (n+1)-webs, Kluwer, Dordrecht 1988.
  • [5] H. Herrlich and G. E. Strecker, Category Theory, Allyn and Bacon, Boston 1973.
  • [6] K. H. Hofmann and K. Strambach, Lie's fundamental theorems for local analytical loops, Pacific J. Math. 123 (1986), 301-327.
  • [7] B. Huppert, Endliche Gruppen I, Springer, Berlin 1967.
  • [8] P. T. Matthews, Introduction to Quantum Mechanics, McGraw-Hill, New York 1963; Polish translation: PWN, Warszawa 1977.
  • [9] G. A. Saizew, Algebraic Problems of Mathematical and Theoretical Physics, Nauka, Moscow 1974 (in Russian); German translation: Akademie-Verlag, Berlin 1979.
  • [10] C. Scheiderer, Gewebegeometrie 10.6 bis 16.6.1984, Tagungsbericht 27/1984, Mathematisches Forschungsinstitut Oberwolfach, 1984.
  • [11] X. R. Shen and J. D. H. Smith, Simple multilinear algebras, rectangular matrices and Lie algebras, J. Algebra, to appear.
  • [12] X. R. Shen and J. D. H. Smith, Comtrans algebras and bilinear forms, Arch. Math. (Basel) 59 (1992), 327-333.
  • [13] X. R. Shen and J. D. H. Smith, Representation theory of comtrans algebras, J. Pure Appl. Algebra 80 (1992), 177-195.
  • [14] J. D. H. Smith, Mal'cev Varieties, Springer, Berlin 1976.
  • [15] J. D. H. Smith, Multilinear algebras and Lie's Theorem for formal n-loops, Arch. Math. (Basel) 51 (1988), 169-177.
  • [16] Á. Szendrei, Clones in Universal Algebra, Les Presses de l'Université de Montréal, Montréal 1986.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-bcpv28z1p319bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.