PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1997 | 67 | 3 | 297-301
Tytuł artykułu

A set on which the local Łojasiewicz exponent is attained

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
EN
Let U be a neighbourhood of 0 ∈ ℂⁿ. We show that for a holomorphic mapping $F = (f₁,..., fₘ): U → ℂ^m$, F(0) = 0, the Łojasiewicz exponent 𝓛₀(F) is attained on the set {z ∈ U: f₁(z)·...·fₘ(z) = 0}.
Słowa kluczowe
Kategorie tematyczne
Rocznik
Tom
67
Numer
3
Strony
297-301
Opis fizyczny
Daty
wydano
1997
otrzymano
1996-11-25
Twórcy
  • Faculty of Mathematics, University of Łódź, Banacha 22, 90-238 Łódź, Poland
  • Faculty of Mathematics, University of Łódź, Banacha 22, 90-238 Łódź, Poland
Bibliografia
  • [CK₁] J. Chądzyński and T. Krasiński, The Łojasiewicz exponent of an analytic mapping of two complex variables at an isolated zero, in: Singularities, S. Łojasiewicz (ed.), Banach Center Publ. 20, PWN, Warszawa, 1988, 139-146.
  • [CK₂] J. Chądzyński and T. Krasiński, A set on which the Łojasiewicz exponent at infinity is attained, Ann. Polon. Math. 67 (1997), 191-197.
  • [CK₃] J. Chądzyński and T. Krasiński, On the Łojasiewicz exponent for analytic curves, in: Singularities Symposium - Łojasiewicz 70, B. Jakubczyk, W. Pawłucki and J. Stasica (eds.), Banach Center Publ., to appear.
  • [LT] M. Lejeune-Jalabert et B. Teissier, Clôture intégrale des idéaux et equisingularité, Centre de Mathématiques, École Polytechnique, 1974.
  • [P] A. Płoski, Newton polygons and the Łojasiewicz exponent of a holomorphic mapping of ℂ², Ann. Polon. Math. 51 (1990), 275-281.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-apmv67z3p297bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.