PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1991 | 55 | 1 | 1-10
Tytuł artykułu

On the disc theorem

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
EN
Ahlfors' disc theorem for Riemann covering surfaces is extended to normally exhaustible Klein coverings.
Słowa kluczowe
Rocznik
Tom
55
Numer
1
Strony
1-10
Opis fizyczny
Daty
wydano
1991
otrzymano
1990-09-05
Twórcy
  • Facultatea De Matematica, Universitatea Din Bucureşti, Str. Academiei 14, Bucureşti 1, Romania
Bibliografia
  • [1] L. Ahlfors, Zur Theorie der Überlagerungsflächen, Acta Math. 65 (1935), 157-194.
  • [2] L. V. Ahlfors and L. Sario, Riemann Surfaces, Princeton Univ. Press, Princeton. N.J., 1960.
  • [3] N. L. Alling and N. Greenleaf, Foundations of the Theory of Klein Surfaces, Lecture Notes in Math. 219, Springer, Berlin 1971.
  • [4] C. Andreian Cazacu, Teorema discurilor pentru suprafeţe riemanniene normal exhaustibile, Bul. Şt. Mat. Fiz. Acad. RPR 4 (1952), 263-272.
  • [5] C. Andreian Cazacu, Über die normal ausschöpfbaren Riemannschen Flächen, Math. Nachr. 15 (1956), 77-86.
  • [6] C. Andreian Cazacu, Suprafeţe riemanniene partial regulat exhaustibile, in: Lucrările Colocv. Geom. Top. Iaşi 1958, Ed. Acad. RPR, Bucureşti 1962, 219-226.
  • [7] C. Andreian Cazacu, Suprafeţe riemanniene parţial regulat exhaustibile, An. Univ. Bucureşti 34, 11 (1962), 125-154.
  • [8] C. Andreian Cazacu, Clase de acoperiri riemanniene I, II, ibid. 13 (1964), 55-75, 14 (1965), 71-95.
  • [9] C. Andreian Cazacu, Ramification of Klein coverings, Ann. Acad. Sci. Fenn. Ser. AI Math. 10 (1985), 47-56.
  • [10] R. Nevanlinna, Analytic Functions, Springer, Berlin 1970.
  • [11] S. Stoilow, Sur une classe de surfaces de Riemann régulièrement exhaustibles et sur le théorème des disques de M. Ahlfors, C. R. Acad. Sci. Paris 207 (1938), 517-519.
  • [12] S. Stoilow, Sur les surfaces de Riemann normalement exhaustibles et sur le théorème des disques pour ces surfaces, Compositio Math. 7 (1940), 428-435.
  • [13] S. Stoilow, Leçons sur les principes topologiques de la théorie des fonctions analytiques, II-ème éd., Gauthier-Villars, Paris 1956.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-apmv55z1p1bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.