PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2000 | 95 | 3 | 231-260
Tytuł artykułu

Denser Egyptian fractions

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
95
Numer
3
Strony
231-260
Opis fizyczny
Daty
wydano
2000
otrzymano
1999-12-13
poprawiono
2000-03-27
Twórcy
autor
  • Department of Mathematics, University of Toronto, Canada M5S 3G3
Bibliografia
  • [1] A. Balog and C. Pomerance, The distribution of smooth numbers in arithmetic progressions, Proc. Amer. Math. Soc. 115 (1992), 33-43.
  • [2] E. S. Croot III, On unit fractions with denominators from short intervals, Acta Arith., to appear.
  • [3] E. S. Croot III, On some questions of Erdős and Graham about Egyptian fractions, Mathematika, to appear.
  • [4] P. Erdős and R. L. Graham, Old and New Problems and Results in Combinatorial Number Theory, Monograph. Enseign. Math. 28, Univ. Genève, Geneva, 1980.
  • [5] R. K. Guy, Unsolved Problems in Number Theory, 2nd ed., Springer, New York, 1994.
  • [6] A. Hildebrand and G. Tenenbaum, Integers without large prime factors, J. Théor. Nombres Bordeaux 5 (1993), 411-484.
  • [7] C. Hooley, Applications of Sieve Methods to the Theory of Numbers, Cambridge Tracts in Math. 70, Cambridge Univ. Press, Cambridge, 1976.
  • [8] G. Martin, Dense Egyptian fractions, Trans. Amer. Math. Soc. 351 (1999), 3641-3657.
  • [9] R. C. Vaughan, The Hardy-Littlewood Method, 2nd ed., Cambridge Univ. Press, Cambridge, 1997.
  • [10] H. Yokota, On a problem of Erdős and Graham, J. Number Theory 39 (1991), 327-338.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav95z3p231bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.