PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2000 | 94 | 4 | 345-363
Tytuł artykułu

Comparing the distribution of (nα)-sequences

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
94
Numer
4
Strony
345-363
Opis fizyczny
Daty
wydano
2000
otrzymano
1998-08-11
poprawiono
2000-01-14
Twórcy
  • Institut für Mathematik, Universität Wien, Strudlhofgasse 4, A-1090 Wien, Austria
Bibliografia
  • [1] C. Baxa, On the discrepancy of the sequence (nα), J. Number Theory 55 (1995), 94-107.
  • [2] C. Baxa, On the distribution of the sequence (nα) with transcendental α, Acta Arith. 81 (1997), 357-363.
  • [3] C. Baxa and J. Schoißengeier, Minimum and maximum order of magnitude of the discrepancy of (nα), ibid. 68 (1994), 281-290.
  • [4] H. Behnke, Zur Theorie der diophantischen Approximationen I, Abh. Math. Sem. Univ. Hamburg 3 (1924), 261-318.
  • [5] P. Bohl, Über ein in der Theorie der säkularen Störungen vorkommendes Problem, J. Reine Angew. Math. 135 (1909), 189-283.
  • [6] Y. Dupain and V. T. Sós, On the discrepancy of (nα) sequences, in: Topics in Classical Number Theory, Vol. 1, Colloq. Math. Soc. János Bolyai 34, G. Halász (ed.), North-Holland, Amsterdam, 1984, 355-387.
  • [7] E. Hlawka, Theorie der Gleichverteilung, Bibliographisches Inst., Mannheim, 1979.
  • [8] O. Perron, Die Lehre von den Kettenbrüchen, Band 1, Teubner, Stuttgart, 1977.
  • [9] L. Ramshaw, On the discrepancy of the sequence formed by the multiples of an irrational number, J. Number Theory 13 (1981), 138-175.
  • [10] W. M. Schmidt, Irregularities of distribution VII, Acta Arith. 21 (1972), 45-50.
  • [11] J. Schoißengeier, The discrepancy of $(nα)_n ≥ 1$, Math. Ann. 296 (1993), 529-545.
  • [12] W. Sierpiński, Sur la valeur asymptotique d'une certaine somme, Bull. Internat. Acad. Polon. Sci. (Cracovie) A (1910), 9-11.
  • [13] W. Sierpiński, On the asymptotic value of a certain sum, Rozprawy Akademii Umiejętności w Krakowie, Wydział mat. przyrod. 50 (1910), 1-10 (in Polish).
  • [14] H. Weyl, Über die Gibb'sche Erscheinung und verwandte Konvergenzphänomene, Rend. Circ. Mat. Palermo 30 (1910), 377-407.
  • [15] H. Weyl, Über die Gleichverteilung von Zahlen mod. Eins, Math. Ann. 77 (1916), 313-352.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav94i4p345bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.