PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2000 | 94 | 2 | 153-160
Tytuł artykułu

θ-congruent numbers and elliptic curves

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
94
Numer
2
Strony
153-160
Opis fizyczny
Daty
wydano
2000
otrzymano
1998-11-24
poprawiono
1999-12-13
Twórcy
autor
  • Department of Mathematics, Ochanomizu University, Otsuka, Tokyo 112-8610, Japan
Bibliografia
  • [1] B. J. Birch, Elliptic curves and modular functions, in: Symposia Math. IV (Roma, 1968/69), Academic Press, 1970, 27-32.
  • [2] B. J. Birch, Heegner points of elliptic curves, in: Symposia Math. XV (Roma, 1973), Academic Press, 1975, 441-445.
  • [3] J. S. Chahal, On an identity of Desboves, Proc. Japan Acad. Ser. A 60 (1984), 105-108.
  • [4] G. Frey, Some aspects of the theory of elliptic curves over number fields, Exposition. Math. 4 (1986), 35-66.
  • [5] R. Fricke, Lehrbuch der Algebra III, Braunschweig, 1928.
  • [6] M. Fujiwara, θ-congruent numbers, in: Number Theory, K. Győry, A. Pethő, and V. Sós (eds.), de Gruyter, 1997, 235-241.
  • [7] B. Gross and D. Zagier, Heegner points and derivatives of L-series, Invent. Math. 84 (1986), 225-320.
  • [8] P. Monsky, Mock Heegner points and congruent numbers, Math. Z. 204 (1990), 45-68.
  • [9] P. Serf, Congruent numbers and elliptic curves, in: Computational Number Theory, A. Pethő et al. (eds.), de Gruyter, 1991, 227-238.
  • [10] J. H. Silverman, The Arithmetic of Elliptic Curves, Springer, New York, 1986.
  • [11] A. Wiman, Über den Rang von Kurven $y^2=x(x+a)(x+b)$, Acta Math. 76 (1944), 225-251.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav94i2p153bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.