PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2000 | 94 | 1 | 25-40
Tytuł artykułu

On the diophantine equation $f(a^m,y)=b^n$

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
94
Numer
1
Strony
25-40
Opis fizyczny
Daty
wydano
2000
otrzymano
1998-10-19
poprawiono
1999-11-22
Twórcy
  • Dipartimento di Matematica Università di Udine via delle Scienze 206 33100 Udine, Italy
  • Istituto Univ. di Architettura, D.C.A. S. Croce 191 30135 Venezia, Italy
Bibliografia
  • [CZ] P. Corvaja and U. Zannier, Diophantine equations with power sums and universal Hilbert sets, Indag. Math. 9 (1998), 317-332.
  • [La] S. Lang, Fundamentals of Diophantine Geometry, Springer, 1983.
  • [Lau] M. Laurent, Équations exponentielles-polynômes et suites récurrentes linéaires, II, J. Number Theory 31 (1989), 24-53.
  • W. M. Schmidt, Diophantine Approximations and Diophantine Equations, Lecture Notes in Math. 1467, Springer, 1991.
  • [Se] J.-P. Serre, Lie Algebras and Lie Groups, Lecture Notes in Math. 1500, Springer, 1991.
  • [ST] T. N. Shorey and R. Tijdeman, Exponential Diophantine Equations, Cambridge Tracts in Math. 87, Cambridge Univ. Press, 1986.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav94i1p25bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.