PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2000 | 93 | 2 | 139-148
Tytuł artykułu

A note on a result of Bateman and Chowla

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
93
Numer
2
Strony
139-148
Opis fizyczny
Daty
wydano
2000
otrzymano
1999-06-18
poprawiono
1999-10-04
Twórcy
autor
  • Dipartimento di Matematica, Università di Ferrara, Via Machiavelli 35, 44100 Ferrara, Italy
autor
  • Department of Mathematics, University of Glasgow, Glasgow G12 8QW, U.K.
Bibliografia
  • [1] P. T. Bateman and S. Chowla, Some special trigonometric series related to the distribution of prime numbers, J. London Math. Soc. 38 (1963), 372-374.
  • [2] A. S. Besicovitch, Problem on continuity, ibid. 36 (1961), 388-392.
  • [3] H. Davenport, On some infinite series involving arithmetic functions (II), Quart. J. Math. (Oxford) 8 (1937), 313-320.
  • [4] H. Halberstam and H.-E. Richert, Sieve Methods, Academic Press, London, 1974.
  • [5] H. Siebert, Einige Analoga zum Satz von Siegel-Walfisz, in: Zahlentheorie (Tagung, Math. Forschungsinst., Oberwolfach, 1970), Bibliographisches Inst., Mannheim, 1971, 173-184.
  • [6] R. C. Vaughan, The Hardy-Littlewood Method, 2nd ed., Cambridge Tracts in Math. 125, Cambridge Univ. Press, Cambridge, 1997.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav93i2p139bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.