PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2000 | 93 | 1 | 77-86
Tytuł artykułu

Approximation d'un nombre réel par des nombres algébriques de degré donné

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
FR
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
93
Numer
1
Strony
77-86
Opis fizyczny
Daty
wydano
2000
otrzymano
1999-06-08
poprawiono
1999-12-17
Twórcy
autor
  • Université Louis Pasteur, U. F. R. de mathématiques, 7, rue René Descartes, 67084 Strasbourg Cedex, France
  • Université Bordeaux 1, U. F. R. Mathématiques-Informatique, 351, cours de la Libération, 33405 Talence Cedex, France
Bibliografia
  • [1] V. Bernik and K. Tishchenko, Integral polynomials with an overfall of the coefficient values and Wirsing's problem, Dokl. Akad. Nauk Belarusi 37 (1993), 9-11.
  • [2] Y. Bugeaud, Approximation par des nombres algébriques, J. Number Theory, à paraître.
  • [3] Y. Bugeaud, On the approximation by algebraic numbers with bounded degree, Proceedings of the Number Theory Conference held in Graz, à paraître.
  • [4] H. Davenport and W. M. Schmidt, Approximation to real numbers by algebraic integers, Acta Arith. 15 (1969), 393-416.
  • [5] G. Diaz, Une nouvelle propriété d'approximation diophantienne, C. R. Acad. Sci. Paris 324 (1997), 969-972.
  • [6] M. Laurent and D. Roy, Criteria of algebraic independence with multiplicities and interpolation determinants, Trans. Amer. Math. Soc. 351 (1999), 1845-1870.
  • [7] M. Laurent and D. Roy, Sur l'approximation algébrique en degré de transcendance un, Ann. Inst. Fourier (Grenoble) 49 (1999), 27-55.
  • [8] D. Roy et M. Waldschmidt, Approximation diophantienne et indépendance algébrique de logarithmes, Ann. Sci. École Norm. Sup. 30 (1997), 753-796.
  • [9] D. Roy et M. Waldschmidt, Simultaneous approximation and algebraic independence, Ramanujan Math. J. 1 (1997), 379-430.
  • [10] W. M. Schmidt, Approximation to Algebraic Numbers, Monograph. Enseign. Math. 19, Univ. de Genève, 1971.
  • [11] W. M. Schmidt, Diophantine Approximation, Lecture Notes in Math. 785, Springer, Berlin, 1980.
  • [12] T. Schneider, Introduction aux nombres transcendants, Gauthier-Villars, Paris, 1959.
  • [13] V. G. Sprindžuk, Mahler's Problem in Metric Number Theory, Transl. Math. Monographs 25, Amer. Math. Soc., Providence, R.I., 1969.
  • [14] E. Wirsing, Approximation mit algebraischen Zahlen beschränkten Grades, J. Reine Angew. Math. 206 (1961), 67-77.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav93i1p77bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.