PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2000 | 92 | 4 | 367-381
Tytuł artykułu

On irregularities of sums of integers

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Kategorie tematyczne
Czasopismo
Rocznik
Tom
92
Numer
4
Strony
367-381
Opis fizyczny
Daty
wydano
2000
otrzymano
1998-12-10
Twórcy
  • Department of Algebra and Number Theory, Eötvös University, Rákóczi u. 5, H-1088 Budapest, Hungary
Bibliografia
  • [1] P. Erdős and A. Sárközy, Some solved and unsolved problems in combinatorial number theory, Math. Slovaca 28 (1978), 407-421.
  • [2] J. Matoušek and J. Spencer, Discrepancy in arithmetic progressions, J. Amer. Math. Soc. 9 (1996), 195-204.
  • [3] C. Mauduit and A. Sárközy, On finite pseudorandom binary sequences I: Measure of pseudorandomness, the Legendre symbol, Acta Arith. 82 (1997), 365-377.
  • [4] K. F. Roth, Remark concerning integer sequences, Acta Arith. 9 (1964), 257-260.
  • [5] I. M. Vinogradov, Elements of Number Theory, Dover, 1954.
  • [6] A. Weil, Sur les courbes algébriques et les variétés qui s'en déduisent, Actualités Sci. Indust. 1041, Hermann, Paris, 1948.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav92i4p367bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.