PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2000 | 92 | 4 | 291-302
Tytuł artykułu

A Schinzel theorem on continued fractions in function fields

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
92
Numer
4
Strony
291-302
Opis fizyczny
Daty
wydano
2000
otrzymano
1997-05-22
poprawiono
1999-04-12
Twórcy
autor
  • The Fundamental Science Department, Nanjing Agriculture College, Nanjing 210038, China
Bibliografia
  • [1] E. Artin, Quadratische Körper im Gebiet der höheren Kongruenzen I, II, Math. Z. 19 (1924), 154-246.
  • [2] A. Farhane, Minoration de la période du développement de √(a²n²+bn+c) en fraction continue, Acta Arith. 67 (1994), 63-67.
  • [3] C. D. González, Class number of quadratic function fields and continued fractions, J. Number Theory 40 (1992), 38-59.
  • [4] D. Hayes, Real quadratic function fields, in: CMS Conf. Proc. 7, Amer. Math. Soc., 1987, 203-236.
  • [5] L. K. Hua, Introduction to Number Theory, Springer, 1982.
  • [6] S. Louboutin, Une version effective d'un théorème de A. Schinzel sur longueurs des périodes de certains développements en fractions continues, C. R. Acad. Sci. Paris Sér. I 308 (1989), 511-513.
  • [7] B. de Mathan, Approximations diophantiennes dans un corps local, Bull. Soc. Math. France Mém. 21 (1970).
  • [8] A. Schinzel, On some problems of the arithmetical theory of continued fractions, Acta Arith. 6 (1961), 393-413.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav92i4p291bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.