PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2000 | 92 | 2 | 181-188
Tytuł artykułu

Collatz cycles with few descents

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
92
Numer
2
Strony
181-188
Opis fizyczny
Daty
wydano
2000
otrzymano
1999-02-12
poprawiono
1999-09-15
Twórcy
autor
  • Helblingstr. 21, D-70565 Stuttgart, Germany
Bibliografia
  • [1] A. Baker, Transcendental Number Theory, Cambridge Univ. Press, 1975.
  • [2] E. G. Belaga and M. Mignotte, Embedding the 3x + 1 conjecture in a 3x + d context, Experiment. Math. 7 (1998), 145-152.
  • [3] L. Halbeisen and N. Hungerbühler, Optimal bounds for the length of rational Collatz cycles, Acta Arith. 78 (1997), 227-239.
  • [4] J. C. Lagarias, The 3x + 1 problem and its generalizations, Amer. Math. Monthly 92 (1985), 3-23.
  • [5] J. C. Lagarias, The set of rational cycles for the 3x + 1 problem, Acta Arith. 56 (1990), 33-53.
  • [6] R. P. Steiner, A theorem on the Syracuse Problem, in: Proc. 7th Manitoba Conf. on Numerical Mathematics, 1977, Winnipeg, 1978, 553-559.
  • [7] G. J. Wirsching, The Dynamical System Generated by the 3n + 1 Function, Lecture Notes in Math. 1681, Springer, Berlin, 1998.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav92i2p181bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.