PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
2000 | 92 | 2 | 131-140
Tytuł artykułu

Asymptotic aspects of the Diophantine equation $p^{k}x^{nk} - z^{k} = l$

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Twórcy
  • Institut für Mathematik, Universität Wien, Strudlhofgasse 4, 1090 Wien, Austria
Bibliografia
  • [1] D. Clark, An arithmetical function associated with the rank of elliptic curves, Canad. Math. Bull. 34 (1991), 181-185.
  • [2] A. Erdélyi, Asymptotic Expansions, Dover, New York, 1956.
  • [3] M. N. Huxley, Area, Lattice Points and Exponential Sums, Clarendon Press, Oxford, 1996.
  • [4] W. Jenkner, On divisors whose sum is a square, Acta Arith. 90 (1999), 113-120.
  • [5] E. Krätzel, Lattice Points, Kluwer, Dordrecht, 1988.
  • [6] E. Krätzel, Mittlere Darstellungen natürlicher Zahlen als Differenz zweier k-ter Potenzen, Acta Arith. 16 (1969), 111-121.
  • [7] G. Kuba, A mean value theorem on differences of two k-th powers of numbers in residue classes, Manuscripta Math. 72 (1991), 213-222.
  • [8] W. Müller and W. G. Nowak, On a mean-value theorem concerning differences of two k-th powers, Tsukuba J. Math. 13 (1989), 23-29.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav92i2p131bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.