PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1999 | 91 | 2 | 107-115
Tytuł artykułu

On a problem of Alfréd Rényi

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
91
Numer
2
Strony
107-115
Opis fizyczny
Daty
wydano
1999
otrzymano
1998-06-19
poprawiono
1999-05-11
Twórcy
  • Applied Mathematics, Departament d'Economia i Empresa, Univ. Pompeu Fabra, c/ Ramon Trias Fargas 25-27, 08005 Barcelona, Spain
  • Facultat de Ciències de l'Educació, Univ. Autònoma de Barcelona, 08193 Bellaterra, Barcelona, Spain
  • Applied Mathematics, Departament d'Economia i Empresa, Univ. Pompeu Fabra, c/ Ramon Trias Fargas 25-27, 08005 Barcelona, Spain
Bibliografia
  • [1] E. Borel, Sur les développements unitaires normaux, C. R. Acad. Sci. Paris 225 (1947), 773.
  • [2] P. Erdős, A. Rényi and P. Szüsz, On Engel's and Sylvester's series, Ann. Univ. Sci. Budapest. Sect. Math. 1 (1958), 7-32.
  • [3] J. Galambos, Representations of Real Numbers by Infinite Series, Lecture Notes in Math. 502, Springer, Berlin, 1976.
  • [4] J. Galambos, The Asymptotic Theory of Extreme Order Statistics, Wiley, New York, 1978; 2nd ed.: Robert Krieger, Malabar, FL, 1987.
  • [5] K. Jordan, Calculus of Finite Differences, 3rd ed., Chelsea, New York, 1979. (First ed. Budapest, 1939).
  • [6] P. Lévy, Remarques sur un théorème de M. Émile Borel, C. R. Acad. Sci. Paris 225 (1947), 918-919.
  • [7] J. Paradís, Ll. Bibiloni and P. Viader, On actually computable bijections between ℕ and ℚ⁺, Order 13 (1996), 369-377.
  • [8] J. Paradís, P. Viader and Ll. Bibiloni, Approximation of irrational quadratics and their Pierce expansions, Fibonacci Quart. 36 (1998), 146-153.
  • [9] A. Rényi, A new approach to the theory of Engel's series, Ann. Univ. Sci. Budapest Sect. Math. 5 (1962), 25-32.
  • [10] F. Schweiger, Ergodic Theory of Fibred Systems and Metric Number Theory, Clarendon Press, Oxford, 1995.
  • [11] J. O. Shallit, Some predictable Pierce expansions, Fibonacci Quart. 22 (1984), 332-335.
  • [12] J. O. Shallit, Metric theory of Pierce expansions, ibid. 24 (1986), 22-40.
  • [13] J. O. Shallit, Pierce expansions and rules for the determination of leap years, ibid. 32 (1994), 416-423.
  • [14] W. Sierpiński, Sur quelques algorithmes pour développer les nombres réels en série, C. R. Soc. Sci. Varsovie 4 (1911), 56-77 (in Polish). A French translation can be found in Oeuvres choisies, T. I, Varsovie, 1974, 236-254.
  • [15] D. Williams, On Rényi's 'record' problem and Engel's series, Bull. London Math. Soc. 5 (1973), 235-237.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav91i2p107bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.