PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1999 | 90 | 4 | 387-395
Tytuł artykułu

On the power-free parts of consecutive integers

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
90
Numer
4
Strony
387-395
Opis fizyczny
Daty
wydano
1999
otrzymano
1998-10-23
poprawiono
1999-04-30
Twórcy
  • Sportsingel 30, 2924 XN Krimpen aan den IJssel, The Netherlands
  • Mathematical Institute, Universiteit Leiden, P.O. Box 9512, 2300 RA Leiden, The Netherlands
Bibliografia
  • [1] J. Browkin and J. Brzeziński, Some remarks on the abc-conjecture, Math. Comp. 62 (1994), 931-939.
  • [2] Y. Bugeaud and K. Győry, Bounds for the solutions of Thue-Mahler equations and norm form equations, Acta Arith. 74 (1996), 273-292.
  • [3] H. Cohen, A Course in Computational Algebraic Number Theory, 2nd ed., Springer, Berlin, 1995.
  • [4] H. Darmon and L. Merel, Winding quotients and some variants of Fermat's Last Theorem, J. Reine Angew. Math. 490 (1997), 81-100.
  • [5] M. Langevin, Cas d'égalité pour le Théorème de Mason et applications de la conjecture (abc), C. R. Acad. Sci. Paris Sér. I 317 (1993), 441-444.
  • [6] L. J. Mordell, Diophantine Equations, Academic Press, London, 1969, 207-208.
  • [7] J. Turk, Almost powers in short intervals, Arch. Math. (Basel) 43 (1984), 157-166.
  • [8] B. M. M. de Weger and C. E. van de Woestijne, On the diameter of sets of almost powers, Acta Arith., this issue, 371-385.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav90i4p387bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.