PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1999 | 90 | 4 | 371-385
Tytuł artykułu

On the diameter of sets of almost powers

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Twórcy
  • Sportsingel 30, 2924 XN Krimpen aan den IJssel, The Netherlands
  • Mathematical Institute, Universiteit Leiden, P.O. Box 9512, 2300 RA Leiden, The Netherlands
Bibliografia
  • [1] A. Baker, The theory of linear forms in logarithms, in: A. Baker and D. W. Masser (eds.), Transcendence Theory: Advances and Applications, London, 1977, 1-27.
  • [2] A. Baker and H. Davenport, The equations 3x² - 2 = y² and 8x² - 7 = z², Quart. J. Math. Oxford Ser. (2) 20 (1969), 129-137.
  • [3] M. A. Bennett, Simultaneous rational approximation to binomial functions, Trans. Amer. Math. Soc. 348 (1996), 1717-1738.
  • [4] G. V. Chudnovsky, On the method of Thue-Siegel, Ann. of Math. (2) 117 (1983), 325-382.
  • [5] W. M. Schmidt, Diophantine Approximation, Lecture Notes in Math. 785, Springer, Berlin, 1980.
  • [6] M. M. Sweet, A theorem in Diophantine approximations, J. Number Theory 5 (1973), 245-251.
  • [7] J. Turk, Almost powers in short intervals, Arch. Math. (Basel) 43 (1984), 157-166.
  • [8] N. Tzanakis and B. M. M. de Weger, On the practical solution of the Thue equation, J. Number Theory 31 (1989), 99-132.
  • [9] B. M. M. de Weger, Algorithms for Diophantine Equations, CWI Tract 65, Centrum Wisk. Inform., Amsterdam, 1989, 19-26.
  • [10] B. M. M. de Weger and C. E. van de Woestijne, On the power-free parts of consecutive integers, Acta Arith., this issue, 387-395.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav90i4p371bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.