PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1999 | 90 | 4 | 301-311
Tytuł artykułu

On Chebyshev polynomials and maximal curves

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
90
Numer
4
Strony
301-311
Opis fizyczny
Daty
wydano
1999
otrzymano
1998-06-10
poprawiono
1999-04-01
Twórcy
  • Instituto de Matématica Pura e Aplicada IMPA, 22460-320 Rio de Janeiro, RJ, Brazil
  • Universität GH Essen, FB 6, Mathematik u. Informatik, 45117 Essen, Germany
Bibliografia
  • [G-S-X] A. Garcia, H. Stichtenoth and C. P. Xing, On subfields of the Hermitian function field, Compositio Math., to appear.
  • [I] Y. Ihara, Some remarks on the number of rational points of algebraic curves over finite fields, J. Fac. Sci. Tokyo 28 (1981), 721-724.
  • [L-N] R. Lidl and H. Niederreiter, Finite Fields, Encyclopedia Math. Appl. 20, Addison-Wesley, Reading, MA, 1983.
  • [R] T. J. Rivlin, Chebyshev Polynomials, Wiley, New York, 1990.
  • [R-S] H. G. Rück and H. Stichtenoth, A characterization of Hermitian function fields over finite fields, J. Reine Angew. Math. 457 (1994), 185-188.
  • [S] H. Stichtenoth, Algebraic Function Fields and Codes, Springer, Berlin, 1993.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav90i4p301bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.