PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1999 | 89 | 3 | 283-293
Tytuł artykułu

A metric result on the pair correlation of fractional parts of sequences

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
89
Numer
3
Strony
283-293
Opis fizyczny
Daty
wydano
1999
otrzymano
1998-10-23
poprawiono
1999-02-16
Twórcy
  • Raymond and Beverly Sackler School of Mathematical Sciences, Tel Aviv University, Tel Aviv 69978, Israel
  • Department of Mathematics and Statistics, McGill University, Burnside Hall, 805 Sherbrooke Street West, Montreal, Quebec, Canada, H3A-2K6
Bibliografia
  • [1] H. Davenport, Analytic Methods for Diophantine Equations and Diophantine Inequalities, Ann Arbor Publ., Ann Arbor, Mich., 1962.
  • [2] M. Drmota and R. F. Tichy, Sequences, Discrepancies and Applications, Lecture Notes in Math. 1651, Springer, Berlin, 1997.
  • [3] L. Kuipers and H. Niederreiter, Uniform Distribution of Sequences, Wiley, New York, 1974.
  • [4] Z. Rudnick and P. Sarnak, The pair correlation function of fractional parts of polynomials, Comm. Math. Phys. 194 (1998), 61-70.
  • [5] H. Weyl, Über die Gleichverteilung von Zahlen mod. Eins, Math. Ann. 77 (1916), 313-352.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav89i3p283bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.