PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1999 | 89 | 1 | 9-21
Tytuł artykułu

Uniform distribution of primes having a prescribed primitive root

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
89
Numer
1
Strony
9-21
Opis fizyczny
Daty
wydano
1999
otrzymano
1997-04-07
poprawiono
1998-12-03
Twórcy
autor
  • Max-Planck-Institut für Mathematik, Gottfried-Claren-Straße 26, 53225 Bonn, Germany
Bibliografia
  • [1] R. Heath-Brown, A remark on Artin's conjecture, Quart. J. Math. Oxford Ser. (2) 37 (1986), 27-38.
  • [2] H C. Hooley, Artin's conjecture for primitive roots, J. Reine Angew. Math. 225 (1967), 209-220.
  • [3] E. T. Jacobson and W. Y. Vélez, The Galois group of a radical extension of the rationals, Manuscripta Math. 67 (1990), 271-284.
  • [4] L H. W. Lenstra, Jr., On Artin's conjecture and Euclid's algorithm in global fields, Invent. Math. 42 (1977), 201-224.
  • [5] L H. W. Lenstra, Perfect arithmetic codes, Sém. Delange-Pisot-Poitou, 19e année 1978/79, Théorie des nombres, Fasc. 1, Exp. 15, 14 pp.
  • [6] M P. Moree, On a conjecture of Rodier on primitive roots, Abh. Math. Sem. Univ. Hamburg 67 (1997), 165-171.
  • [7] N W. Narkiewicz, Uniform Distribution of Sequences of Integers in Residue Classes, Lecture Notes in Math. 1087, Springer, 1984.
  • [8] A. Reznikov and P. Moree, Three-manifold subgroup growth, homology of coverings and simplicial volume, Asian J. Math. 1 (1997), 764-768.
  • [9] R F. Rodier, Estimation asymptotique de la distance minimale du dual des codes BCH et polynômes de Dickson, Discrete Math. 149 (1996), 205-221.
  • [10] W E. Weiss, Algebraic Number Theory, New York Univ. Press, New York, 1963.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav89i1p9bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.