PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1999 | 89 | 1 | 53-96
Tytuł artykułu

Linear relations between roots of polynomials

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
89
Numer
1
Strony
53-96
Opis fizyczny
Daty
wydano
1999
otrzymano
1998-09-18
poprawiono
1998-12-07
Twórcy
  • Institut für Mathematik, Universität Innsbruck, Technikerstr. 25/7, A-6020 Innsbruck, Austria
Bibliografia
  • [1] G. Baron, M. Drmota and M. Skałba, Polynomial relations between polynomial roots, J. Algebra 177 (1995), 827-846.
  • [2] T. Breuer and K. Lux, The multiplicity-free permutation characters of the sporadic simple groups and their automorphism groups, Comm. Algebra 24 (1996), 2293-2316.
  • [3] P. J. Cameron, Finite permutation groups and finite simple groups, Bull. London Math. Soc. 13 (1981), 1-22.
  • [4] J. W. S. Cassels and A. Fröhlich (eds.), Algebraic Number Theory, Academic Press, London, 1967.
  • [5] J. H. Conway et al., Atlas of Finite Groups, Clarendon Press, Oxford, 1985.
  • [6] C. W. Curtis and I. Reiner, Methods of Representation Theory, Vol. II, Wiley, New York, 1987.
  • [7] J. D. Dixon, Polynomials with nontrivial relations between their roots, Acta Arith. 82 (1997), 293-302.
  • [8] J. D. Dixon and B. Mortimer, Permutation Groups, Springer, New York, 1996.
  • [9] M. Drmota and M. Skałba, On multiplicative and linear independence of polynomial roots, in: Contributions to General Algebra 7, D. Dorninger et al. (eds.), Hölder-Pichler-Tempsky, Wien, and Teubner, Stuttgart, 1991, 127-135
  • [10] M. Drmota and M. Skałba, Relations between polynomial roots, Acta Arith. 71 (1995), 65-77.
  • [11] K. Girstmair, Linear dependence of zeros of polynomials and construction of primitive elements, Manuscripta Math. 39 (1982), 81-97.
  • [12] B. Huppert, Endliche Gruppen I, Springer, Berlin, 1967; reprint 1979.
  • [13] B. Huppert and N. Blackburn, Finite Groups III, Springer, Berlin, 1982.
  • [14] V. A. Kurbatov, Galois extensions of prime degree and their primitive elements, Soviet Math. (Iz. VUZ) 21 (1977), 49-53.
  • [15] M. W. Liebeck and J. Saxl, The primitive permutation groups of odd degree, J. London Math. Soc. (2) 31 (1985), 250-264.
  • [16] G. Malle und B. H. Matzat, Realisierung von Gruppen $PSL₂(𝔽_p)$ als Galoisgruppen über ℚ, Math. Ann. 272 (1985), 549-565.
  • [17] H. P. Schlickewei and S. A. Stepanov, Algorithms to construct normal bases of cyclic number fields, J. Number Theory 44 (1993), 30-40.
  • [18] J. P. Serre, Linear Representations of Finite Groups, Springer, New York, 1977.
  • [19] C. J. Smyth, Additive and multiplicative relations connecting conjugate algebraic numbers, J. Number Theory 23 (1986), 243-254.
  • [20] H. Wielandt, Finite Permutation Groups, Academic Press, New York, 1964.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav89i1p53bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.