PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1999 | 89 | 1 | 23-35
Tytuł artykułu

On certain continued fraction expansions of fixed period length

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
89
Numer
1
Strony
23-35
Opis fizyczny
Daty
wydano
1999
otrzymano
1997-05-20
poprawiono
1998-11-13
Twórcy
  • School of MPCE, Macquarie University, Sydney, New South Wales 2109, Australia
  • Department of Computer Science, University of Manitoba, Winnipeg, Manitoba, Canada R3T 2N2
Bibliografia
  • [1] R. A. Mollin, Quadratics, CRC Press, Boca Raton, 1996.
  • [2] R. A. Mollin and A. J. van der Poorten, A note on symmetry and ambiguity, Bull. Austral. Math. Soc. 51 (1995), 215-233.
  • [3] R. A. Mollin, A. J. van der Poorten and H. C. Williams, Halfway to a solution of X²-DY² = -3, J. Théor. Nombres Bordeaux 6 (1994), 421-459.
  • [4] A. Schinzel, On some problems of the arithmetical theory of continued fractions, Acta Arith. 6 (1961), 393-413.
  • [5] A. Schinzel, On some problems of the arithmetical theory of continued fractions II, Acta Arith. 7 (1962), 287-298. Corrigendum, Acta Arith. 47 (1986), 295.
  • [6] H.-J. Stender, Über die Grundeinheit der reell-quadratischen Zahlkörper ℚ(√A²N²+BN+C), J. Reine Angew. Math. 311/312 (1979), 302-306.
  • [7] M. A. Stern, Zur Theorie der periodischen Kettenbrüche, J. Reine Angew. Math. 8 (1857), 1-102.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav89i1p23bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.