PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1999 | 88 | 4 | 351-361
Tytuł artykułu

Weyl sequences: Asymptotic distributions of the partition lengths

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
88
Numer
4
Strony
351-361
Opis fizyczny
Daty
wydano
1999
otrzymano
1997-11-18
poprawiono
1999-01-19
Twórcy
  • School of Mathematics, Cardiff University, Senghennydd Road, Cardiff CF2 4YH, U.K.
  • Institute of Mathematics, Polish Academy of Sciences, P.O. Box 137, 00-950 Warszawa, Poland
Bibliografia
  • [1] P. P. Kargaev and A. A. Zhigljavsky, Asymptotic distribution of the distance function to the Farey points, J. Number Theory 65 (1997), 130-149.
  • [2] H. Kesten, Some probabilistic theorems on Diophantine approximations, Trans. Amer. Math. Soc. 103 (1962), 189-217.
  • [3] N. B. Slater, Gaps and steps for the sequence nθ mod 1, Proc. Cambridge Philos. Soc. 63 (1967), 1115-1123.
  • [4] V. T. Sós, On the distribution mod 1 of the sequence nα, Ann. Univ. Sci. Budapest. Eötvös Sect. Math. 1 (1958), 127-134.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav88i4p351bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.