PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1999 | 88 | 4 | 333-350
Tytuł artykułu

On the number of irreducible polynomials with 0,1 coefficients

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Kategorie tematyczne
Czasopismo
Rocznik
Tom
88
Numer
4
Strony
333-350
Opis fizyczny
Daty
wydano
1999
otrzymano
1997-05-28
poprawiono
1998-11-28
Twórcy
  • Department of Mechanics and Mathematics, Moscow State University, Moscow, 119899, Russia
Bibliografia
  • [1] I. Bárány and Z. Füredi, Computing the volume is difficult, Discrete Comput. Geom. 2 (1987), 319-326.
  • [2] J. Brillhart, M. Filaseta and A. M. Odlyzko, On an irreducibility theorem of A. Cohn, Canad. J. Math. 33 (1981), 1055-1059.
  • [3] E. Dobrowolski, On a question of Lehmer and the number of irreducible factors of a polynomial, Acta Arith. 34 (1979), 391-401.
  • [4] M. Filaseta, Irreducibility criteria for polynomials with nonnegative coefficients, Canad. J. Math. 40 (1988), 339-351.
  • [5] L. Kronecker, Zwei Sätze über Gleichungen mit ganzzahligen Coefficienten, J. Reine Angew. Math. 53 (1857), 133-175.
  • [6] R. Lidl and H. Niederreiter, Finite Fields, Addison-Wesley, 1983.
  • [7] A. M. Odlyzko and B. Poonen, Zeros of polynomials with 0,1 coefficients, Enseign. Math. 39 (1993), 317-348.
  • [8] K. Prachar, Primzahlverteilung, Springer, Berlin, 1957.
  • [9] V. Tikhomirov, Some Problems of Approximation Theory, Moscow State University, Moscow, 1976 (in Russian).
  • [10] E. C. Titchmarsh, The Theory of Functions, 2nd ed., Oxford Univ. Press, 1939.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav88i4p333bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.