PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1999 | 88 | 4 | 299-309
Tytuł artykułu

Dirichlet character sums

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Kategorie tematyczne
Czasopismo
Rocznik
Tom
88
Numer
4
Strony
299-309
Opis fizyczny
Daty
wydano
1999
otrzymano
1997-04-07
poprawiono
1998-07-06
Twórcy
autor
  • P.O. Box 1001-46, Zhengzhou 450002, China
Bibliografia
  • [1] J.-R. Chen, On Professor Hua's estimate of exponential sums, Sci. Sinica 20 (1977), 711-719.
  • [2] P. Ding and M.-G. Qi, Further estimate of complete trigonometric sums, J. Tsinghua Univ. 29 (1989), no. 6, 74-85.
  • [3] C. F. Gauss, Summatio quarumdam serierum singularium, Comment. Soc. Reg. Sci. Gottingensis 1 (1811); Werke, Vol. 2, Königl. Gesellschaft der Wissenschaften, Göttingen, 1876, 9-45.
  • [4] G. H. Hardy and J. E. Littlewood, Some problems of 'Partitio Numerorum': IV. The singular series in Waring's Problem and the value of the number G(k), Math. Z. 12 (1922), 161-188.
  • [5] L.-K. Hua, On exponential sums, J. Chinese Math. Soc. 2 (1940), 301-312.
  • [6] L.-K. Hua, On exponential sums over an algebraic number field, Canad. J. Math. 3 (1951), 44-51.
  • [7] L.-K. Hua and H. S. Vandiver, On the existence of solutions of certain equations in a finite field, Proc. Nat. Acad. Sci. U.S.A. 35 (1949), 481-487.
  • [8] D. Ismoilov, Estimates of complete character sums of polynomials, Trudy Mat. Inst. Steklov. 200 (1991), 171-184 (in Russian).
  • [9] C. G. J. Jacobi, Brief an Gauss vom 8. Februar 1827, Gesammelte Werke, Vol. 7, Reimer, Berlin, 1891, 393-400.
  • [10] J.-L. Lagrange, Réflexions sur la résolution algébrique des équations, Nouv. Mémoires Acad. Roy. Berlin 1770, 134-215; Nouv. Mémoires Acad. Roy. Berlin 1771, 138-254; Oeuvres, Vol. 3, Gauthier-Villars, Paris, 1869, 205-421.
  • [11] M.-G. Lu, Estimate of a complete trigonometric sum, Sci. Sinica 28 (1985), 561-578.
  • [12] A. Weil, On some exponential sums, Proc. Nat. Acad. Sci. U.S.A. 34 (1948), 204-207.
  • [13] A. Weil, Numbers of solutions of equations in finite fields, Bull. Amer. Math. Soc. 55 (1949), 497-508.
  • [14] A. Weil, La cyclotomie jadis et naguère, Enseign. Math. (2) 20 (1974), 247-263.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav88i4p299bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.