PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1999 | 88 | 2 | 141-153
Tytuł artykułu

Distribution des polynômes irréductibles dans $𝔽_q[T]$

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
FR
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
88
Numer
2
Strony
141-153
Opis fizyczny
Daty
wydano
1999
otrzymano
1997-10-21
poprawiono
1998-09-15
Twórcy
autor
  • Laboratoire de Mathématiques, Cour A, Faculté des Sciences de Saint-Jérôme, Avenue Escadrille Normandie Niemen, 13397 Marseille Cedex 20, France
Bibliografia
  • [1] E. Artin, Quadratische Körper im Gebiete der höheren Kongruenzen. II, Math. Z. 19 (1924), 207-246.
  • [2] D. R. Hayes, The distribution of irreducibles in GF[q,x], Trans. Amer. Math. Soc. 117 (1965), 101-127.
  • [3] C. H. Hsu, The distribution of irreducible polynomials in $𝔽_q[T]$, J. Number Theory 61 (1996), 85-96.
  • [4] R. Lidl and H. Niederreiter, Introduction to Finite Fields and Their Applications, Cambridge Univ. Press, 1986.
  • [5] M. Mignotte, Statistiques sur $𝔽_q[X]$, Comptes Rendus des Journées de Théorie Analytique et Elémentaire des Nombres, Limoges, 1980.
  • [6] G. Rhin, Répartition modulo 1 dans un corps de séries formelles sur un corps fini, Dissertationes Math. 95 (1972).
  • [7] A. Weil, Basic Number Theory, 3ième ed., Springer, Berlin, 1974.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav88i2p141bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.