PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1998-1999 | 87 | 3 | 269-285
Tytuł artykułu

The Hasse Principle modulo nth powers

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Kategorie tematyczne
Czasopismo
Rocznik
Tom
87
Numer
3
Strony
269-285
Opis fizyczny
Daty
wydano
1999
otrzymano
1998-02-24
Twórcy
  • Department of Mathematics, University of Michigan, Ann Arbor, Michigan 48109, U.S.A.
Bibliografia
  • [1] A. Adem and R. J. Milgram, Cohomology of Finite Groups, Grundlehren Math. Wiss. 309, Springer, 1994.
  • [2] J. Arason, Cohomologische Invarianten quadratischer Formen, J. Algebra 36 (1975), 448-491.
  • [3] D. J. Benson, Representations and Cohomology I, Cambridge Stud. Adv. Math. 30, Cambridge Univ. Press, 1991.
  • [4] N. Bourbaki, Algebra II, English transl., Springer, 1990.
  • [5] K. S. Brown, Cohomology of Groups, Grad. Texts in Math. 87, Springer, 1982.
  • [6] J. F. Carlson, The mod-2 cohomology of 2-groups, http://www.math.uga.edu/~jfc/groups/cohomology.html.
  • [7] H. Cartan and S. Eilenberg, Homological Algebra, Princeton Univ. Press, 1956.
  • [8] J. W. S. Cassels and A. Fröhlich, Algebraic Number Theory, Academic Press, 1967.
  • [9] A. Fröhlich, On non-ramified extensions with prescribed Galois group, Mathematika 9 (1962), 133-134.
  • [10] S. Gurak, On the Hasse Norm Principle, J. Reine Angew. Math. 299 (1978), 16-27.
  • [11] G. Karpilovsky, The Schur Multiplier, Oxford Univ. Press, 1987.
  • [12] Y. Koya, A generalization of class formation by using hypercohomology, Invent. Math. 101 (1990), 705-715.
  • [13] D. B. Leep and A. R. Wadsworth, The transfer ideal of quadratic forms and a Hasse norm theorem mod squares, Trans. Amer. Math. Soc. 315 (1989), 415-431.
  • [14] D. B. Leep and A. R. Wadsworth, The Hasse theorem mod squares, J. Number Theory 42 (1992), 337-348.
  • [15] J. Moshe, The Cebotarev density theorem for function fields: an elementary approach, Math. Ann. 261 (1982), 467-475.
  • [16] H. Opolka, Norm exponents and representation groups, Proc. Amer. Math. Soc. 111 (1961), 595-597.
  • [17] D. Quillen and B. B. Venkov, Cohomology of finite groups and elementary abelian subgroups, Topology 11 (1972), 317-318.
  • [18] D. J. Rusin, The cohomology of the groups of order 32, Math. Comp. 53 (1989), 359-385.
  • [19] J. P. Serre, Local Fields, English transl., Grad. Texts in Math. 67, Springer, 1979.
  • [20] E. Weiss, Cohomology of Groups, Academic Press, 1969.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav87i3p269bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.