PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1998-1999 | 87 | 3 | 255-267
Tytuł artykułu

A uniform version of Jarník's theorem

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Czasopismo
Rocznik
Tom
87
Numer
3
Strony
255-267
Opis fizyczny
Daty
wydano
1999
otrzymano
1998-01-21
poprawiono
1998-05-21
Twórcy
autor
  • Algorithmique Arithmétique Expérimentale, CNRS UMR 9936, Université Bordeaux I, 351 cours de la Libération, 33405 Talence Cedex, France
Bibliografia
  • [1] E. Bombieri and J. Pila, The number of integral points on arcs and ovals, Duke Math. J. 59 (1989), 337-357.
  • [2] G. Grekos, Sur le nombre de points entiers d'une courbe convexe, Bull. Sci. Math. (2) 112 (1988), 235-254.
  • [3] G. H. Hardy and E. M. Wright, An Introduction to the Theory of Numbers, 5th ed., Clarendon Press, Oxford, 1979.
  • [4] V. Jarník, Über die Gitterpunkte auf konvexen Kurven, Math. Z. 24 (1926), 500-518.
  • [5] H. Niederreiter, The distribution of Farey points, Math. Ann. 201 (1973), 341-345.
  • [6] J. Pila, Geometric postulation of a smooth function and the number of rational points, Duke Math. J. 63 (1991), 449-463.
  • [7] W. M. Schmidt, Integer points on curves and surfaces, Monatsh. Math. 99 (1985), 45-72.
  • [8] H. P. F. Swinnerton-Dyer, The number of lattice points on a convex curve, J. Number Theory 6 (1974), 128-135.
  • [9] G. Tenenbaum, Introduction à la théorie analytique et probabiliste des nombres, Publication de l'Institut Élie Cartan, Nancy, 1990.
  • [10] A. M. Vershik, The limit shape of convex lattice polygons and related topics, Functional Anal. Appl. 28 (1994), 13-20.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav87i3p255bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.