PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1998-1999 | 87 | 2 | 159-169
Tytuł artykułu

On sums of distinct representatives

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
87
Numer
2
Strony
159-169
Opis fizyczny
Daty
wydano
1998
otrzymano
1998-03-01
poprawiono
1998-08-09
Twórcy
autor
  • The Fundamental Division, Nanjing Auditing College, Nanjing 210029, The People's Republic of China
autor
  • Department of Mathematics, Nanjing University, Nanjing 210093, The People's Republic of China
Bibliografia
  • [ANR1] N. Alon, M. B. Nathanson and I. Z. Ruzsa, Adding distinct congruence classes modulo a prime, Amer. Math. Monthly 102 (1995), 250-255.
  • [ANR2] N. Alon, M. B. Nathanson and I. Z. Ruzsa, The polynomial method and restricted sums of congruence classes, J. Number Theory 56 (1996), 404-417.
  • [B] Y. Bilu, Addition of sets of integers of positive density, ibid. 64 (1997), 233-275.
  • [DH] J. A. Dias da Silva and Y. O. Hamidoune, Cyclic space for Grassmann derivatives and additive theory, Bull. London Math. Soc. 26 (1994), 140-146.
  • [EH] P. Erdős and H. Heilbronn, On the addition of residue classes mod p, Acta Arith. 9 ( 196), 4149-159.
  • [G] R. K. Guy, Unsolved Problems in Number Theory, 2nd ed., Springer, New York, 1994, 129-131.
  • [H] P. Hall, On representatives of subsets, J. London Math. Soc. 10 (1935), 26-30.
  • [J] N. Jacobson, Basic Algebra I, 2nd ed., W. H. Freeman and Company, New York, 1985.
  • [N] M. B. Nathanson, Inverse theorems for subset sums, Trans. Amer. Math. Soc. 347 (1995), 1409-1418.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav87i2p159bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.