PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1998-1999 | 87 | 2 | 145-158
Tytuł artykułu

Radicals and units in Ramanujan's work

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Kategorie tematyczne
Czasopismo
Rocznik
Tom
87
Numer
2
Strony
145-158
Opis fizyczny
Daty
wydano
1998
otrzymano
1998-01-27
poprawiono
1998-06-15
Twórcy
  • Department of Mathematics, University of Illinois, 1409 West Green Street, Urbana, Illinois 61801, U.S.A.
  • Department of Mathematics, National University of Singapore, Kent Ridge, Singapore 119260, Republic of Singapore
  • Department of Mathematics, Southwest Missouri State University, Springfield, Missouri 65804, U.S.A.
Bibliografia
  • [1] B. C. Berndt, Ramanujan's Notebooks, Part IV, Springer, New York, 1994.
  • [2] B. C. Berndt, Ramanujan's Notebooks, Part V, Springer, New York, 1998.
  • [3] B. C. Berndt, H. H. Chan and L.-C. Zhang, Ramanujan's class invariants and cubic continued fraction, Acta Arith. 73 (1995), 67-85.
  • [4] B. C. Berndt, H. H. Chan and L.-C. Zhang, Ramanujan's singular moduli, Ramanujan J. 1 (1997), 53-74.
  • [5] B. C. Berndt, H. H. Chan and L.-C. Zhang, Ramanujan's class invariants, Kronecker's limit formula, and modular equations, Trans. Amer. Math. Soc. 349 (1997), 2125-2173.
  • [6] B. C. Berndt, H. H. Chan and L.-C. Zhang, Ramanujan's association with radicals in India, Amer. Math. Monthly 104 (1997), 913-919.
  • [7] B. C. Berndt and R. A. Rankin, Ramanujan: Letters and Commentary, Amer. Math. Soc., Providence, 1995; London Math. Soc., London, 1995.
  • [8] H. H. Chan and S.-S. Huang, On the Ramanujan-Gordon-Göllnitz continued fraction, Ramanujan J. 1 (1997), 75-90.
  • [9] S.-Y. Kang, Ramanujan's formulas for the explicit evaluation of the Rogers-Ramanujan continued fraction and theta-functions, Acta Arith., to appear.
  • [10] T. J. Osler, Cardan polynomials and the reduction of radicals, preprint.
  • [11] S. Ramanujan, Question 525, solution by N. S. Aiyar, J. Indian Math. Soc. 6 (1914), 191-192.
  • [12] S. Ramanujan, Question 682, solution by 'Zero', J. Indian Math. Soc. 7 (1915), 160.
  • [13] S. Ramanujan, Question 1070, solutions by S. D. Chowla, N. B. Mitra, and S. V. Venkataraya Sastri, J. Indian Math. Soc. 11 (1919), 160.
  • [14] S. Ramanujan, Question 1076, J. Indian Math. Soc. 11 (1919), 199.
  • [15] S. Ramanujan, Notebooks (2 volumes), Tata Institute of Fundamental Research, Bombay, 1957.
  • [16] S. Ramanujan, Collected Papers, Chelsea, New York, 1962.
  • [17] S. Ramanujan, The Lost Notebook and Other Unpublished Papers, Narosa, New Delhi, 1988.
  • [18] G. N. Watson, Theorems stated by Ramanujan (XII): A singular modulus, J. London Math. Soc. 6 (1931), 65-70.
  • [19] H. Weber, Lehrbuch der Algebra, dritter Band, Chelsea, New York, 1961.
  • [20] L.-C. Zhang, Ramanujan's class invariants, Kronecker's limit formula and modular equations (II), in: Analytic Number Theory, Proc. Conf. in Honor of Heini Halberstam, Vol. 2, B. C. Berndt, H. G. Diamond, and A. J. Hildebrand (eds.), Birkhäuser, Boston, 1996, 817-838.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav87i2p145bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.