PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1998 | 86 | 3 | 245-254
Tytuł artykułu

On Waring's problem with polynomial summands II

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
86
Numer
3
Strony
245-254
Opis fizyczny
Daty
wydano
1998
otrzymano
1997-12-01
Twórcy
autor
  • Department of Mathematics, University of Science and Technology of China, Hefei, Anhui 230026, The People's Republic of China
Bibliografia
  • [1] H. Gupta, Selected Topics in Number Theory, Abacus Press, 1980.
  • [2] L. K. Hua, On a generalized Waring problem, Proc. London Math. Soc. (2) 43 (1937), 161-182.
  • [3] L. K. Hua, On a generalized Waring problem, II, J. Chinese Math. Soc. 2 (1940), 175-191; see also L. K. Hua, Selected Papers, H. Halberstam (ed.), Springer, 1983, 61-73.
  • [4] L. K. Hua, Additive Theory of Prime Numbers, Providence, R.I., 1965.
  • [5] L. Lovász, Combinatorial Problems and Exercises, North-Holland, Amsterdam, 1979.
  • [6] T. D. Wooley, On exponential sums over smooth numbers, J. Reine Angew. Math. 488 (1997), 79-140.
  • [7] H. B. Yu, On Waring's problem with polynomial summands, Acta Arith. 76 (1996), 131-144.
  • [8] H. B. Yu, On Waring's problem with quartic polynomial summands, Acta Arith. 80 (1997), 77-82.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav86i3p245bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.