PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1998 | 86 | 2 | 149-154
Tytuł artykułu

On two problems of Mordell about exponential sums

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
86
Numer
2
Strony
149-154
Opis fizyczny
Daty
wydano
1998
otrzymano
1997-07-28
poprawiono
1998-05-05
Twórcy
autor
  • Department of Mathematics, University of Science and Technology of China, Hefei, 230026, Anhui, The People's Republic of China
Bibliografia
  • [1] R. Lidl and H. Niederreiter, Finite Fields, Encyclopedia Math. Appl. 20, Addison-Wesley, 1983.
  • [2] L. J. Mordell, On the exponential sum $∑_{x=1}^X exp(2πi(ax+bg^x)/p)$, Mathematika 19 (1972), 84-87.
  • [3] L. J. Mordell, A new type of exponential series, Quart. J. Math. Oxford Ser. (2) 23 (1972), 373-374.
  • [4] W. M. Schmidt, Equations over Finite Fields: An Elementary Approach, Lecture Notes in Math. 536, Springer, 1976.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav86i2p149bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.