PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1998 | 86 | 2 | 113-132
Tytuł artykułu

On the number of elements with maximal order in the multiplicative group modulo n

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
86
Numer
2
Strony
113-132
Opis fizyczny
Daty
wydano
1998
otrzymano
1997-01-31
poprawiono
1998-04-15
Twórcy
autor
  • Department of Mathematics, University of Georgia, Athens, Georgia 30602, U.S.A.
Bibliografia
  • [1] R. D. Carmichael, The Theory of Numbers, Wiley, New York, 1914.
  • [2] P. D. T. A. Elliott, On the limiting distribution of f(p+1) for non-negative additive functions, Acta Math. 132 (1974), 53-75.
  • [3] P. Erdős, C. Pomerance and E. Schmutz, Carmichael's lambda function, Acta Arith. 58 (1991), 363-385.
  • [4] J. Galambos, Advanced Probability Theory, 2nd ed., Dekker, New York, 1995.
  • [5] H. Halberstam and H. E. Richert, Sieve Methods, Academic Press, New York, 1974.
  • [6] G. H. Hardy and B. M. Wright, An Introduction to the Theory of Numbers, Oxford Univ. Press, London, 1960.
  • [7] W. J. LeVeque, Topics in Number Theory, Vol. I, Addison-Wesley, Reading, Mass., 1956.
  • [8] S. Li, Artin's conjecture on average for composite moduli, preprint.
  • [9] G. Martin, The least prime primitive root and the shifted sieve, Acta Arith. 80 (1997), 277-288.
  • [10] K. K. Norton, On the number of restricted prime factors of an integer I, Illinois J. Math. 20 (1976), 681-705.
  • [11] C. Pomerance, On the distribution of amicable numbers, J. Reine Angew. Math. 293/294 (1977), 217-222.
  • [12] I. J. Schoenberg, On asymptotic distributions of arithmetical functions, Trans. Amer. Math. Soc. 39 (1936), 315-330.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav86i2p113bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.