PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1998 | 86 | 1 | 45-49
Tytuł artykułu

On the greatest prime factor of (ab + 1)(bc + 1)(ca + 1)

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
86
Numer
1
Strony
45-49
Opis fizyczny
Daty
wydano
1998
otrzymano
1997-09-23
poprawiono
1998-03-10
Twórcy
autor
  • Université Louis Pasteur, U.F.R. de mathématiques, 7, rue René Descartes, 67084 Strasbourg, France
Bibliografia
  • [1] B. Brindza, Thue equations and multiplicative independence, in: Number Theory and Cryptography (Sydney, 1989), London Math. Soc. Lecture Note Ser. 154, Cambridge Univ. Press, Cambridge, 1990, 213-220.
  • [2] B. Brindza and K. Győry, On unit equations with rational coefficients, Acta Arith. 53 (1990), 367-388.
  • [3] K. Győry and A. Sárközy, On prime factors of integers of the form (ab+1)(bc+1)×(ca+1), Acta Arith. 79 (1997), 163-171.
  • [4] K. Győry, A. Sárközy and C. L. Stewart, On the number of prime factors of integers of the form ab+1, Acta Arith. 74 (1996), 365-385.
  • [5] J. H. Loxton, Some problems involving powers of integers, Acta Arith. 46 (1986), 113-123.
  • [6] A. Schinzel, On two theorems of Gelfond and some of their applications, Acta Arith. 13 (1967), 177-236.
  • [7] C. L. Stewart and R. Tijdeman, On the greatest prime factor of (ab+1)(ac+1)×(bc+1), Acta Arith. 79 (1997), 93-101.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav86i1p45bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.