PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1998 | 85 | 2 | 157-177
Tytuł artykułu

Combinatoire des codages de rotations

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
FR
Abstrakty
Słowa kluczowe
Kategorie tematyczne
Czasopismo
Rocznik
Tom
85
Numer
2
Strony
157-177
Opis fizyczny
Daty
wydano
1998
otrzymano
1997-03-24
Twórcy
  • Institut de Mathématiques de Luminy, CNRS-UPR 9016, Case 907, 163, avenue de Luminy, 13288 Marseille Cedex 9, France
Bibliografia
  • [1] P. Alessandri, Codages de rotations et basses complexités, Thèse de Doctorat, Université d'Aix-Marseille II, 1996.
  • [2] P. Alessandri and V. Berthé, Three distances theorem, prépublication.
  • [3] J.-P. Allouche, Sur la complexité des suites infinies, Bull. Belg. Math. Soc. Simon Stevin 1 (1994), 133-143.
  • [4] P. Arnoux et G. Rauzy, Représentation géométrique de suites de complexité 2n+1, Bull. Soc. Math. France 119 (1991), 199-215.
  • [5] J. Berstel, Recent results in sturmian words, dans: Developments in Language Theory (Magdeburg, 1995), World Sci., 1996, 13-24.
  • [6] E. Coven and G. A. Hedlund, Sequences with minimal block growth, Math. Systems Theory 7 (1973), 138-153.
  • [7] P. Hubert, Propriétés combinatoires des suites définies par le billard dans les triangles pavants, Theoret. Comput. Sci. 164 (1996), 165-183.
  • [8] P. Hubert, Suites équilibrées, prépublication.
  • [9] M. Morse and G. A. Hedlund, Symbolic dynamics, Amer. J. Math. 60 (1938), 815-866.
  • [10] M. Morse and G. A. Hedlund, Symbolic dynamics II. Sturmian trajectories, Amer. J. Math. 62 (1940), 1-42.
  • [11] G. Rote, Sequences with subword complexity 2n, J. Number Theory 46 (1994), 196-213.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav85i2p157bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.