PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1998 | 84 | 4 | 337-374
Tytuł artykułu

The continued fraction expansion of α with μ(α) = 3

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
84
Numer
4
Strony
337-374
Opis fizyczny
Daty
wydano
1998
otrzymano
1995-06-16
poprawiono
1997-07-23
Twórcy
  • General Education, Suzuka College of Technology, Shiroko Suzuka Mie 510-0294, Japan
Bibliografia
  • [1] H. Cohn, Some direct limits of primitive homotopy words and of Markoff geodesics, in: Discontinuous Groups and Riemann Surfaces, Univ. of Maryland, 1973, Ann. of Math. Stud. 79, Princeton, 1974, 91-98.
  • [2] T. W. Cusick and M. E. Flahive, The Markoff and Lagrange Spectra, Math. Surveys Monographs 30, Amer. Math. Soc., Providence, 1989.
  • [3] S. Ito and S. Yasutomi, On continued fraction, substitution and characteristic sequences [nx + y] - [(n-1)x + y], Japan. J. Math. 16 (1990), 287-306.
  • [4] W. F. Lunnon and A. B. Pleasants, Characterization of two-distance sequences, J. Austral. Math. Soc. Ser. A 53 (1992), 198-218.
  • [5] A. Markoff [A. Markov], Sur les formes quadratiques binaires indéfinies, Math. Ann. 15 (1879), 381-406; II, Math. Ann.. 17 (1880), 379-399.
  • [6] A. Markoff [A. Markov], Sur une question de Jean Bernoulli, Math. Ann.. 19 (1882), 27-36.
  • [7] M. Morse and G. A. Hedlund, Symbolic dynamics II. Sturmian trajectories, Amer. J. Math 62 (1940), 1-42.
  • [8] I. Nakashima, J. Tamura and S. Yasutomi, Modified complexity and *-Sturmian word, preprint, 1997.
  • [9] O. Perron, Die Lehre von den Kettenbrüchen I, Teubner, Stuttgart, 1954.
  • [10] A. M. Rocket and P. Szüsz, Continued Fractions, World Scientific, 1992.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav84i4p337bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.