PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Czasopismo
1998 | 84 | 1 | 43-58
Tytuł artykułu

Généralisation d'une famille de Shanks

Autorzy
Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Języki publikacji
FR
Abstrakty
Słowa kluczowe
Czasopismo
Rocznik
Tom
84
Numer
1
Strony
43-58
Opis fizyczny
Daty
wydano
1998
otrzymano
1997-04-21
poprawiono
1997-08-19
Twórcy
  • Département de Mathématiques, URA CNRS 399, UFR MIM, Université de Metz, Ile du Saulcy, 57045 Metz Cedex 01, France
Bibliografia
  • [1] B. Adam, Voronoï-algorithm expansion of two families with period length going to infinity, Math. Comp. 64 (1995), 1687-1704.
  • [2] L. Bernstein, The Jacobi-Perron Algorithm, its Theory and Application, Lecture Notes in Math. 207, Springer, Berlin, 1971.
  • [3] B. N. Delone and D. K. Faddeev, The Theory of Irrationalities of the Third Degree, Transl. Math. Monographs 10, Amer. Math. Soc., Providence, R.I., 1964.
  • [4] E. Dubois et A. Farhane, Unité fondamentale dans des familles d'ordres cubiques, Utilitas Math. 47 (1995), 97-115.
  • [5] A. Farhane, Spécialisation de points extrémaux. Application aux fractions continues et aux unités d'une famille de corps cubiques, thèse, Caen, 1992.
  • [6] F. Halter-Koch, Einige periodische Kettenbruchentwicklungen und Grundeinheiten quadratischer Ordnungen, Abh. Math. Sem. Univ. Hamburg 59 (1989), 157-169.
  • [7] C. Levesque and G. Rhin, Two families of periodic Jacobi algorithms with period lengths going to infinity, J. Number Theory 37 (1991), 173-180.
  • [8] R. A. Mollin and H. C. Williams, Consecutive powers in continued fractions, Acta Arith. 61 (1992), 233-264.
  • [9] O. Perron, Grundlagen für eine Theorie des Jacobischen Kettenbruchalgorithmus, Math. Ann. 64 (1907), 1-76.
  • [10] D. Shanks, On Gauss's class number problems, Math. Comp. 23 (1969), 151-163.
  • [11] G. F. Voronoï, On a generalization of the algorithm of continued fractions, Doctoral Dissertation, Warszawa, 1896 (en russe).
  • [12] H. C. Williams, Some generalizations of the $S_n$ sequence of Shanks, Acta Arith. 69 (1995), 199-215.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.bwnjournal-article-aav84i1p43bwm
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.